Bursa Harmancık’taki krom madeninde 2 günde 2 iş cinayeti!

Bursa Harmancık’taki krom madeninde 2 günde 2 iş cinayeti!

Bursa’nın Harmancık İlçesi’ndeki bir krom madeninde 2 gün üst üste iki iş cinayeti yaşandı. Aynı asansörde yaşanan iş cinayetlerinde işçilerden Yaşar Cekel ve Seydi Coşkunca yaşamını yitirdi!

Kaçak ya da ruhsatlı, TKİ’ye bağlı ya da değil madenler işçiler için ölüm kusmaya devam ediyor. İnşaat-enerji ve maden patronlarını kurtarmak için ardı ardına paketler açan AKP’li devlet, buralardaki kuralsızlıkları, işçi sağlığı ve güvenliği için gerekli önlemlerin alınmamasını görmezden gelmeyi sürdürüyor. Bursa’nın Harmancık İlçesi’ndeki bir krom madeninde ardı ardına yaşanan iş cinayetleri durumun vahametini bir kez daha gösterdi.

Bursa’nın Harmancık ilçesindeki krom madeninde iki günde ikinci iş cinayeti meydana geldi. Aynı krom madeninde tedbir alınmaması yüzünden önceki gün Yaşar Cekel adlı işçi, maden kuyusundaki asansör boşluğuna düşerek hayatını kaybetmişti.

Bu cinayetin üzerinden bir gün bile geçmeden dün de Seydi Coşkunca adlı başka bir işçi gündüz vardiyası için yer altına inerken aynı asansördeki su borusunun yerinden koparak başına çarpası sonucu ağır yaralandı. Seydi Coşkunca, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Aynı asansörde bir gün arayla iki işçinin can vermiş olması madenlerdeki açık kuralsızlıkları, işçinin canına sudan ucuz muamele yapan patron davranımını bir kez daha ortaya koydu.

Aynı madende 2 gün üst üste yaşanan iş cinayetleri sonrasında sözkonusu maden hakkında inceleme başlatıldı!


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar