Bursa’da fabrikada patlama: 11 işçi yaralandı

Bursa’da fabrikada patlama: 11 işçi yaralandı

Bursa’nın Nilüfer ilçesindeki bir makine fabrikasının boyahane bölümündeki boya malzemelerinin patlaması sonucu çıkan yangında 11 işçi dumandan etkilenerek hastaneye kaldırıldı, birinin durumu ağır

Çalışırken ölenlerin ülkesi Türkiye’de tüm üretim alanları alınmayan işçi sağlığı ve güvenliği önlemleri nedeniyle ölüm kokmaya devam ediyor. Dün, iş cinayetleriyle nam salan HABAŞ’ta ocağın devrilmesiyle dört işçi ağır yaralanmıştı. Tersanelerden, inşaatlardan, tarım işçilerinden ölüm haberleri kesilmiyor.

Bugün de Bursa’da bir makine fabrikasının boyahanesinde patlama meydana geldi. Patlama sonrasında çıkan yangında çoğunluğu dumandan etkilenen 11 işçi hastanelik oldu. Yaralılardan birinin hayati tehlikesinin bulunduğu bildirildi.

Ajansların haberine göre olay, merkez Nilüfer ilçesi Organize Sanayi Bölgesi Eflatun Cadde üzerindeki makine fabrikasında 16.15 sıralarında meydana geldi. Boyahane bölümünde boya malzemelerinin patlaması sonucu yangın çıktı. Yangın fabrikada çalışanlar tarafından söndürüldü. Ancak patlama sonucu ve dumandan etkilenen 11 işçi ambulanslarla hastanelere sevk edildi. Yanık sebebiyle bir işçinin hayati tehlikesinin bulunduğu belirtildi.

Olay yerine çok sayıda itfaiye ve 112 ekibi sevk edildi. Yaralı işçiler Erdem B., İbrahim Ü., Serkan D. Bahri E. Aşkın S. Murat U. Recep T. Yunus Emre K. Yakup G. Fırat Ş. ve Orhan Ö. Çekirge Devlet Hastanesi ile Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tedavi altına alındı.

Olayla ilgili soruşturma başlatılırken, yara almadan kurtulanlar ise gözyaşlarına boğuldu.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar