‘Çabalarınız nafile, korkmuyoruz!’

‘Çabalarınız nafile, korkmuyoruz!’

25 Kasım’da bir kez daha Ankara’ya yürümeye çalışan Ermenekli madenciler, saldırıya uğradıkları, gözaltına alındıkları yetmiyormuş gibi bir de polisi ve jandarmayı tehdit ettiği gerekçesiyle şüpheli sıfatıyla bugün ifadeye çağrıldı.

Yıllardır ödenmeyen tazminat ve ücretlerinin ödenmesi, işçi sağlığı ve iş güvenliği önlemleri alınarak ocakların açılması talepleriyle 25 Kasım’da bir kez daha Ankara’ya yürümeye çalışan Ermenekli madenciler, saldırıya uğradıkları, gözaltına alındıkları yetmiyormuş gibi bir de polisi ve jandarmayı tehdit ettiği gerekçesiyle bugün ifadeye çağrıldı.

Bağımsız Maden-İş, Ermenek Cumhuriyet Başsavcılığı’nın 25 Kasım’da polis-jandarma saldırısına uğrayan, TOMA’ları engellemek için önlerine dikilen işçi ailelerinden Fadime Bahçeci’yle madencilerden Engin Örnek ve Kerim Keskin’i polisi- jandarmayı tehdit ettikleri gerekçesiyle şüpheli sıfatıyla ifadeye çağırdığını açıkladı. Sendika ifade tutanaklarını da yayınlayarak, bir kez daha geri adım atmayacağını kaydetti.

‘Kimi kimden koruyorsunuz?’

Günlerdir madencileri ve ailelerini ifadeye çağırma ve benzeri yöntemlerle korkutmaya çalışarak kimi, kimleri koruyorsunuz? Bugün itibariyle Ermenek’te 100 gündür süren direnişte sürekli oyalamaya çalıştığınız madencileri mi yoksa patronu mu koruyorsunuz?” diye sorulan açıklamada, işçilerin Güneyyurt ya da Ermenek’te bir basın açıklaması yapmalarının bile jandarma ablukası altında gerçekleştirildiği hatırlatıldı.

Korkmuyoruz!

Bastırma, ifadeye çağırma, gözaltında tutma çabalarınız nafile! Altını defalarca çizdiğimiz bir sözümüz var: “Korkmuyoruz!” Patrondan, karşımıza diktiğiniz güçlerden de korkmuyoruz.” denilen açıklamada, haklı ve doğru bir davanın temsilcisi olunduğu ve bu yolda geriye dönmeyeceklerini defalarca yineledikleri belirtildi.

‘Çözüm olmazsa bu yıl bitmeden tekrar Ankara güzergahında olacağız!’

Müzakereden yana olan ve sürekli müzakere zeminleri sürsün diye geri adım atanın kendileri olduğu ve halen bekledikleri ifade edilen açıklamada, 10 Aralık Perşembe günü saat 15.00’de Güneyyurt Meydanı’nda basın açıklası yapacakları belirtilerek, “Verilen sözlerin tutulmasını tekrar hatırlatacağız. Bir hafta sonra bir daha basın açıklaması gerçekleştireceğiz. Bu yıl bitmeden tekrar Ankara güzergahında olacak ve Türkiye emekçilerine yaşadığımız adaletsizliği daha güçlü bir şekilde anlatacağız. Verilen sözler yerine getirilmezse bunu mutlaka yapacağız çünkü biz bugüne kadar ne dediysek onu mutlaka yaptık.” diye vurgulandı.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar