“Çalışma kamplarına hayır!” bildirilerimiz Ostim’de

“Çalışma kamplarına hayır!” bildirilerimiz Ostim’de

“Çalışma kamplarına hayır!” başlıklı bildirilerimizi Ostim’de çalışan işçilere ulaştırdık, oldukça canlı bir ilgiyle karşılanan çalışmamız elimizdeki bildirilerin bitmesiyle sonlandı

“Çalışma kamplarına hayır” başlıklı bildirilerimizi Ostim işçilerine ulaştırdık. Bildirileri dağıtırken; Ostim’de çalışan sanayi işçilerinin, Dardanel’de, Banvit’te neler yaşandığını, işçilere nelerin dayatıldığını bilmesi gerektiğini belirttik. Zaten ağır olan çalışma koşullarının pandemi başladığından bu yana ciddi bir hayati risk taşımaya başladığını, patronların işçilerin sağlıklı ve güvenli koşullarda çalışmasını sağlamadıklarını, sağlamadıkları gibi de testi pozitif çıkan işçileri suçlamaktan ya da Dardanel’de olduğu gibi işçi kampları oluşturacak bir sömürü hırsından geri durmadıklarını hatırlattık. Buna karşı tüm işçilerin duyarlı olması gerektiğine işaret ettik.

Bildirilerimizi bu konuşmalar eşliğinde dağıtırken, işçilerin canlı ilgisiyle karşılaştık. Bazı işçiler maddi destek istediğimizi sanarak, yardımda bulunmak istedi.

Bildiri dağıtımı sırasında birkaç atölye sahibi girmemize nazikçe izin veremeyeceğini ifade etti.

Genel anlamıyla işçilerin duyarlılığı, ilgileri iyiydi. Bildiri dağıtım çalışmamız, elimizdeki bildirilerin bitmesiyle sonlandırıldı.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar