Cargill direnişçileri Podyum Davet önündeydiler

Cargill direnişçileri Podyum Davet önündeydiler

Cargill direnişçileri günler önce açıkladıkları gibi dün akşam patronun çalışanlara yılbaşı yemeği verdiği Podyum Davet önündeydiler

Cargill direnişçileri patronların fabrikada çalışan işçilerle yılbaşı kutlaması yapacağını ve kendilerinin de orada olacağını günler öncesinden duyurarak, emek dostlarına çağrı yapmışlardı.

Cargill direnişçileri belirttikleri gibi dün akşam Podyum Davet önündeydiler. Cargill direnişçileri, “Bizi daralmayı bahane gösterip aslında sendikaya üye olduğumuz için kapı önüne koydular. Şimdi de burada keyifli yılbaşı kutlaması yapacaklarını sanıyorlar. Hiçbir kazanım, hiçbir hak kolay kazanılmıyor. Biz haklıyız. Onlar keyifli yılbaşı kutlaması yapamayacaklar. Bizler burada direnişimiz ve protestomuzu onlar gidene kadar devam ettireceğiz. Cargill’e sendikalı olarak geri gireceğiz. Bunda kararlıyız. Bizi burada yalnız bırakmayan dostlarımıza teşekkür ederiz” dediler.

Cargill direnişçileri Podyum Davet önünde direnirken polis engellemeye kalksa da başaramadı.  Nestle işçileri de Cargill direnişçilerine destek olmak için Podyum Davet önündeydiler.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar