Cargill işçileri direnişlerinin İstanbul etabını sonlandırıyor

Cargill işçileri direnişlerinin İstanbul etabını sonlandırıyor

Sendikalaştıkları için işten atılan Cargill işçileri, 913 gündür sürdürdükleri direnişin 10 hafta önce şirketin İstanbul’daki genel merkezi önünde başlattıkları etabını 19 Ekim’de Cargill müşterilerinden Eren Holding önünde yapacakları basın açıklamasıyla tamamlayacaklar, işçiler cuma dün itibariyle Ataşehir Palladium Tower önündeki direnişlerini sonlandırdıklarını duyurmuştu

Yıllardır sendikal mücadele yürüten, en son Tek Gıda-İş’te örgütlendikleri için “üretim daralması” bahanesiyle işten atılan, bu saldırıya karşı hem fabrika önünde hem de mahkemelerde haklarını arayan, mahkemede işe iadeleri kararı verilmesine rağmen bunun gereği yerine getirilmeyen Cargill işçileri tam 913 gündür direniyor.

Bu uzun soluklu direnişlerini en son İstanbul’a taşıyan işçiler, buradaki 10 haftalık eylem programlarını 19 Ekim Pazartesi Metropol İstanbul’da bulunan Eren Holding önünde yapacakları basın açıklamasının ardından sonlandıracaklarını duyurdu.  İşçiler 15 Ekim’de sosyal medya hesaplarından yaptıkları açıklamada, şirketin Ataşehir Palladium Tower’daki genel merkezi önündeki eylemi sonlandırdıklarını, Cargill yönetimi herhangi bir adım atmazsa mücadelenin bundan sonraki etaplarını da farklı biçimlerle yürüyeceklerini belirttiler.

İşçiler bu program kapsamında her pazartesi Cargill müşterilerinden birinin genel merkezi önünde basın açıklaması yapıyor, ardından Cargill’in Ataşehir Palladium Tower’da bulunan genel merkezi önünde Cuma gününe kadar gece gündüz kalıyorlardı.

Eylem planının son haftasını geride bırakan Cargill işçileri, 19 Ekim Pazartesi günü saat 13:00’te son olarak Eren Holding önünde basın açıklaması gerçekleştirdikten sonra tamamen Bursa’ya dönecekler.

Genel merkez önündeki eylemlerini Pazartesi günü sonlandıracaklarını duyuran işçiler, sosyal medyada yaptıkları açıklamada Cargill yönetiminden bir adım atılmazsa farklı eylem planları ile yola devam edeceklerini ifade ettiler.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar