Cargill işçisi: Bizim hatamız onların sözüne inanmak oldu

Cargill işçisi: Bizim hatamız onların sözüne inanmak oldu

Cargill direnişçisi ve Tek Gıda-İş Örgütlenme Sorumlusu Suat Karlıkaya’ya gece neler yaşadıklarını sorduk, “En çok zorumuza giden şey devletin bize bu şekilde pusu kurması oldu” dedi

Dün gözaltına alınıp, serbest bırakılan Cargill işçilerinin bir kısmı bugün basın açıklaması yapacak DÖHLER işçilerinin yanına gitmek üzere Ankara Emniyeti’nin de bilgisiyle Karaman’a doğru yola çıktı. İşçilere, polisin bilgisi olmasına rağmen hem Ankara çıkışında hem de Karaman girişinde sokağa çıkma yasağını ihlalden ceza kesildi.

İşçilerin gece boyunca neler yaşadıklarını şu anda Karaman’da bulunan Tek Gıda-İş Örgütlenme Sorumlusu Suat Karlıkaya’ya sorduk. Yaşadığı şaşkınlığı, öfkeyi açıkça ortaya koyan Karlıkaya şunları ifade etti:

Biz bugün işten atılan DÖHLER işçilerinin basın açıklaması için Karaman’a gelecektik. Emniyet bize ‘sokağa çıkma yasağı sebebiyle bir şey olmaz’ dedi, biz de geceden çıkalım o zaman dedik. Eskort eşliğinde Gölbaşı girişine kadar getirdiler, meğerse bize plan yapmışlar, intikam için. 5 kilometre sonra bize ceza yazdılar.

 

Bizim hatamız onların sözüne inanmak oldu.

 

Geri döndürmediler, sonra da Karaman’ın girişinde tekrar ceza yazdılar bize, sokağa çıkma yasağından.

 

Seksen polis eşliğinde ceza yazdılar.  En çok zorumuza giden şey devletin bize bu şekilde pusu kurması oldu.

 

Gözlerindeki nefreti ve kini ben ilk defa görüyorum.

 

DÖHLER’de işten çıkartılan arkadaşlarımız için geldik. Bakalım bugün burada neler yaşanacak.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar