Cemal Yıldırım bugün 2 defa gözaltına alındı

Cemal Yıldırım bugün 2 defa gözaltına alındı

KHK direnişçisi Cemal Yıldırım 10 günlük açlık grevi direnişinin 2. gününde Sakarya Caddesi’nde oturmasına bile izin verilmeyerek 2 defa gözaltına alındı

Sokakları faşizme teslim etmeyeceğiz” diyerek Sakarya Caddesi’nde 10 günlük açlık grevi direnişi başlatan KHK direnişçisi Cemal Yıldırım, eyleminin 2. günü olan bugün 2 defa gözaltına alındı.

Yıldırım 10 günlük eyleminde 11:00-18:00 saatleri arasında Sakarya Caddesi’nde olacağını duyurmuştu. Bugün eyleminin 2. Günü olan Yıldırım, ilk olarak saat 11:00’de Sakarya Caddesi’nde, her zamanki yerinde, elinde dövizi ya da her herhangi materyal olmamasına rağmen polis saldırısı ve zorla gözaltına alındı.

Bu gözaltından serbest bırakıldıktan sonra aynı yere gelen Yıldırım daha oturmadan apar-topar yine gözaltına alındı.

Cemal Yıldırım saldırılara karşı sosyal medya hesabından tepkisini şöyle dile getirdi.

Faşizmin mizah anlayışının sınırı yok diyorum kimse inanmıyor. Sakarya Cad. duvarın üzerinde oturuyorum, eylem yaptığıma dair hiçbir emare yok gözaltına alınıyorum. Gerekçe, tweetırda açlık grevi yaptığımı paylaşmışım. Benim açlık grevi yapmamı nasıl engelleyeceksiniz. Bu ülkede hakkımızı nasıl arayacağız. Ne yapmamız gerekiyor, elimizden her şeyimizi aldınız, bedenime nasıl karışırsınız. Susmayacağım, sinmeyeceğim. Anayasal haklarımı kullanmaktan vazgeçmeyeceğim.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar