Cizre’de çocuk istismarı ve istismarcının korunması!

Cizre’de çocuk istismarı ve istismarcının korunması!

Uzun süredir kız öğrencileri istismar ettiği belirtilen Cizre Merkez Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı B.E.’ye kimse dokunmuyor! İstismarcı hakkında şikayet olduğu halde görevine devam ediyor

Çocuk istismarının ve devletin istismarcıyı korumasının son örneği de Cizre’de yaşanıyor. Uzun süredir kız öğrencileri istismar ettiği belirtilen Cizre Merkez Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı B.E., hakkında soruşturma açıldığı halde halen görevine devam ediyor.

Olaya ilişkin okul yönetimine şikayet dilekçesi veren ailelerin bu dilekçeleri geri çekmelerinin sağlandığı kaydediliyor. Öğrencileri telefon üzerinden de istismar ettiği belirtilen istismarcı müdürün, üyesi olduğu sendika ve Milli Eğitim Müdürlüğü içindeki bürokratlar tarafından korunduğu da diğer bilgiler arasında.

HDP Şırnak Milletvekili Nuran İmir, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Her gün yenisi eklenen taciz vakalarından biri de Cizre’de yaşanıyor. Aylardır tekrarlanan olayda herkes sessiz bakanlığa soruyoruz bu kişi görevden alınacak mı?” diye belirterek, Meclis’te verdiği soru önergesinin bilgisini paylaştı.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar