Çocukları işyerine kilitledi, istismar etti; ama serbest!

Çocukları işyerine kilitledi, istismar etti; ama serbest!

Antalya’da iki çocuğu istismar eden ve çocuklardan biri işyerinde kilitli bulunan M.F. adlı istismarcı mahkeme tarafından serbest bırakıldı!

Cizre’de okul müdürü kız çocuklarına cinsel istismarda bulunur; hakkında soruşturma başlatıldığı halde korunarak, görevine devam eder!

 

Antalya’da, 10 yaşındaki kızına cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla yargılanan apartman görevlisi A.Ö. beraat edince, anne F.Y., sinir krizi geçirdi.

 

İstanbul’da 11 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismarda bulunmaktan 30 yıl hapsi istenen Ö.D. denetimli serbestlikle salıverildi ve yaptığı ilk iş çocuklarıyla birlikte evi terk eden ve hakkında koruma kararı alınan eşini kendisini şikâyet edip dava açılmasını sağladığı için vurmak oldu.

 

Tarsus’ta kız çocuklarını istismar eden cami imamı 35 yıl ceza aldığı halde hakkında tutuklama kararı çıkarılmadı.

Çocuk istismarının neden yaygınlaştığı sorusunun bir yanıtı da yargının bu alçaklık karşısındaki tutumudur. Toplumsal çürümenin yaygınlaştığı, devletin tepesine çöreklenmiş güçlerin çocuk istismarını nikahla aklamaya çalıştıkları, ellerinden gelse çocukluk yaşını 9’a çekmek istedikleri, “rızası vardı-yoktu” tartışmalarının konusu haline getirdikleri bu koşullarda, yargının da farklı bir tutum sergilemesi istisnai bir duruma tekabül ediyor.

O yargı son olarak da Antalya’da 2 çocuğu işyerine kilitleyip cinsel istismarda bulunan ve gözaltına alınan M.F.’yi serbest bıraktı. Cinsel istismar saldırısına uğrayan bir çocuğun ifadesi ve işyerine kilitlediği bir çocuğun polis tarafından kurtarılmasına rağmen.

DHA’nın haberine göre, Muratpaşa ilçesi Deniz Mahallesi’nde telekomünikasyon bayiliği yapan M.F. adlı kişi, iddiaya göre işyerine farklı zamanlarda çağırdığı S.D. (16) adlı erkek çocuk ile kız çocuğu F.N.K.’ye cinsel istismarda bulundu. Olayın ardından çocuklardan S.D., polise başvurdu. Antalya Emniyet Müdürlüğü Suçları Soruşturma ve Çocuk İzlem Merkezi Bürosu ekiplerinin ifadesine başvurduğu S.D., M.F.’nin kendisini dükkana kilitleyip, cinsel istismarda bulunduğunu söyledi. S.D. ayrıca, M.F.’nin işyerinde F.N.K. adlı kız çocuğuna da cinsel istismarda bulunduğunu anlattı.

Kayıp çocuk işyerinde kilitli bulundu

S.D.’nin ifadesi üzerine polis ekipleri, geçen 6 Mayıs’ta işyerine operasyon düzenledi. Baskında, kepenk arasından işyerini inceleyen polis, F.N.K.’nin içeride kilitli olduğunu tespit etti. Bu sırada işyerine gelen M.F., polis ekiplerince gözaltına alındı. Şüphelinin kepengi açmasıyla F.N.K. kurtarıldı. Hakkında kayıp başvurusu olduğu belirlenen F.N.K., sağlık kontrolünden geçirildikten sonra Suçları Soruşturma ve Çocuk İzlem Merkezi Bürosuna teslim edildi.

İşlemleri için Emniyet Müdürlüğüne götürülen M.F., ifadesinin ardından 9 Mayıs’ta akşam saatlerinde adliyeye sevk edildi. M.F., çıkarıldığı nöbetçi hakimlik tarafından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar