Dekan: Kızların resimlerini de görüyoruz, çaktırma

Dekan: Kızların resimlerini de görüyoruz, çaktırma

Gazi Üniversitesi Fen Fakültesi Dekanı Orhan Acar, video konferans sırasında kameranın açık olduğunu unutup yanındakilere öğrencilerin adlarını söylediği sırada “Kızların resimlerini de görüyoruz böylece çaktırma” dediği duyuldu.

Diyanet’i çıkar LGBTİ’leri ve kendilerinin dayattığı yaşam tarzları dışında yaşayanları hedefe çakan hutbeler verir. Salgının nedenini bile onların varlığının Allah tarafından cezalandırılması olarak açıklar. Çocuk istismarcıları için özel aflar çıkarılır, çıkarılmaya çalışılır. Kendi yaşam felsefeleri parantezine girenlerin yapıp, ettiği her türlü kötülüğün yenilip yutulması istenir.

Kadına dayattıkları her sınırın onu cinsel bir meta olarak gördüklerinin itirafı olanlar, bilim titri taşısalar da aynı zihniyeti şu ya da bu şekilde taşıdıklarını çeşitli vesilelerle yansıtır.

Gazi Üniversitesi Fen Fakültesi Dekanı Orhan Acar’ın, video konferans sırasında kameranın açık olduğunu unutarak kız öğrenciler için sarfettiği tacizci sözler bunun son örneği oldu.

Görüntülerde öğrencilerin isimlerini sayan Acar, “Kızların resimlerini de görüyoruz böylece çaktırma” diyor, pis pis gülerek…

Odadaki başka bir kişi tarafından “Sizi takip ediyor olmasınlar” diye uyarılan Acar, kontrol edip “Sesim de gidiyor” diye belirtiyor. Odadaki kişinin “Öğrenciler bu dediklerini duyarlar” demesi üzerine ise sessizliğe bürünerek, daha sonra kameraya bakarak “Yanıldık ha” diyerek gülümsüyor.

Bunu yapan bir fakültenin hem de fen fakültesinin başındaki adam.

Acar’ın sözleri büyük tepki çekti ve sosyal medyada “#GaziFenDekanıİstifaEt”, “#OrhanAcarGörevindenAlınsın” etiketleri gündem oldu.

 


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar