Denizli Vali’sinin isim vermediği bir fabrikanın işçileri korona oldu!

Denizli Vali’sinin isim vermediği bir fabrikanın işçileri korona oldu!

Denizli Valisi, isim vermediği bir fabrikada tek bir işçinin korona olması sonrasında önlem alınmaması nedeniyle işçilerin çoğunun enfekte olup, ailelerine taşıdıklarını ve bir kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı

Denizli Valisi, patronun çıkarlarını gözeterek isim vermediği bir fabrikada bir işçinin koronavirüs kaptığını, yeterli önlemlerin alınmaması üzerine çok sayıda işçinin enfekte olup, ailelerine de taşıdıklarını ve bir kişinin hayatını kaybettiğini, fabrikanın 25 gündür kapalı olduğunu açıkladı.

Bu açıklamayı yapan Vali, önlemler almayarak işçilerin tümünün enfekte olmasına, ailelerine taşımalarına neden olan patrona ilişkin herhangi bir işlem yapılıp yapılmadığına dair tek söz etmedi elbette. Bilakis ismini vermeyerek aleni bir kollayıcılık içinde oldu.

Bunu yapan Vali, kentteki her türlü eylemin, basın açıklamasının 15 gün daha yasaklandığını duyurarak sanki salgının yayılmasının nedeni bu basın açıklamalarıymış havası yaratmaktaki ısrarını da sürdürdü!

Yeterli önlemlerin alınmamasına vurgu yapan Vali, bu önlemlerin sorumluluğuna dair de muğlak ifadeler kullanarak, fiilen işçileri de suçlamış oldu.

Çarklar dönsün de ne olursa olsun yaklaşımının, sınıf bağışıklığının dayatılması politikasının sürü bağışıklığına taşınmasının trajik sonuçları, vaka sayılarındaki geometrik artışlarla dile gelirken, bu artışların sınıf dili de bulaş merkezlerinin niteliğiyle adeta haykırıyor.

İşçilerin çoğunun enfekte olduğu adresin bir mermer fabrikası olduğu konusunda renk vermeyen, paylaştığı görselle de sorumluluğu aslında işçiye yükleyen Vali’nin resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı o açıklama şöyle:

Tedbirlere yeterince uyulmadığı anlaşılan bir fabrikada tek pozitif vaka ile başlayan süreçte çalışanların büyük çoğunluğu Covid-19’a yakalandı. 25 gündür kapalı olan fabrikada çalışanlarla birlikte ailelerine de bulaştı. Ne yazık ki bir kişi de hayatını kaybetti.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar