Deprem değil kapitalist barbarlık öldürüyor!

Deprem değil kapitalist barbarlık öldürüyor!

Mamak ve civarını bugün “Deprem değil kapitalist barbarlık öldürüyor” afişlerimizle donattık

Deprem önlenemez belki ama , insan sağlığını esas alan dayanıklı yapılaşma ve önlemlerle deprem sırasında ve sonrasındaki zarar en aza indirilebilir..

Ne var ki gözü her şeyi metalaştırıp kâra dönüştürmekten başka bir şey görmeyen burjuvazi ve onun devleti bunu umursamaz. İşiçinin, emekçinin, yoksulun canının onun gözünde hiç önemi ve değeri yoktur.

Elazığ ve Malatya depremi sırasında bir kez daha tanık olduğumuz gibi olan her seferinde yoksul halka oluyor.

Deprem sonrasında hayata geçirilen dayanışmaya bile düşmanlar. Ama bilmiyorlar ki bu insani duygu ve refleksleri, emekçilerin birbirlerine sahip çıkıp dayanışmasını asla yok edemeyecekler!

Kapitalist barbarlık temsilcileri böyle felaketleri bile çıkarları için kullanarak ahlaksızca maddi yardım kampanyaları düzenliyorlar.

Halbuki 1999’dan beri deprem vergisi toplamaktalar ve bu vergilerin tek kuruşunu dahi depremlerin zararlarını azaltmak için kullanmadıkları açığa çıktı. “Vergi” olarak bizden gasbettikleri paraları meğer yandaş müteahhitlere, tecavüzcü vakıflara peşkeş çekmişler.  1999’dan veri toplanan vergilerin neye harcandığını soranları ise hemen tehdit edip korkutmaya, sindirmeye çalışıyorlar.  Hem ahlaksız hem de yüzsüzler.

Ancak onlar ne yaparlarsa yapsınlar işçiler, emekçiler, yoksul halk bu hesabı sormaya ve dayanışmayı örmeye devam edecek.

Mamak ve civarında bugün yaptığımız “Deprem değil kapitalist barbarlık öldürüyor” afişlerimizle işçi ve emekçilere bu mesajları ilettik.

Afislerimizi Ege Mahallesinden Tuzluçayır merkeze kadar Natoyolu üzerinde bulunan otobüs duraklarına yaptık.

Bu konudaki çalışmalarımız farklı materyallerle çeşitli bölgelerde devam edecek.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar