Diyanet çocuklara “sabır” öğretecek!

Diyanet çocuklara “sabır” öğretecek!

MEB’ten rol çalan Diyanet’in 4-6 yaş aralığındaki çocuklara yönelik hazırladığı Kur’an Kursu Eğitim Programlarının müfredatı açıklandı. Müfredat adeta köleliğe sabredin diyor

Diyanet’in 4-6 yaş aralığında olan çocuklara yönelik hazırladığı Kur’an Kursu Eğitim Programlarının müfredatı açıklandı… “Sabır, sabır, sabır… Allah sabredeni sever”

Cumhuriyet Gazetesi’nden Şeyma Paşayiğit’in haberine göre, Diyanet okul öncesi 4-6 yaş aralığında olan çocuklara yönelik hazırladığı Kur’an Kursu Eğitim Programlarında, pedagojik eğitimini henüz tamamlamamış olan çocuklardan Kur’an öğrenmesini, şahadet getirmesini, camiyi sevmesini ve en önemlisi “sabır etmesini” talep ediyor.

Programın içerisinde namaz kılmaya hazırlık, namaz kılma, şahadet getirmek, oruç tutmak ve camiyi sevmek başlıklarının yanı sıra, yoğun olarak da sabır ünitesi yer alıyor. Sabır ünitesi kapsamında 4-6 yaş aralığında olan çocuklara “İsteklerini erteleme”, “Gerektiğinde sırasını bekleme”, “Allah’ın sabırlı davrananı sevdiğini bilme”, “Sabırlı olmanın olumlu sonuçlarını fark etme”, “Sabırlı olmanın Allah’ın sevdiği davranışlardan olduğunun farkına varma”, “Sabırlı olmayı gerektiren durumlara örnekler verme” gibi eğitimler verilecek.

Kadınlara ve çocuklara dönük cinsiyetçi ve istismarı meşrulaştıran açıklamalarıyla oldukça fazla tepki çeken Diyanet’in, büyük oranda ekonomik gücü, oldukça pahalı olan okul öncesi eğitim kurumlarına yetmeyen yoksul ailelerin çocuklarına vereceği “eğitim” köleliğe sabır etmeyi öğretmeye endekslenmiş görünüyor.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar