Diyarbakır ve Van’da gözaltılar

Diyarbakır ve Van’da gözaltılar

Diyarbakır’da ev baskınında Cotkar Amara Yürek isimli genç, polislerce darp edilerek gözaltına alındı. Yürek gözaltına alındıktan sonra araca bindirildiği sırada annesi, “Bijî berxwedana zindanan” sloganlarıyla polislerin peşinden gitti.

Diyarbakır’da evlere düzenlenen baskınlarda çok sayıda kişi gözaltına alındı. Van’ın Çaldıran ilçesinde ise 3 kişi gözaltına alındı.

Diyarbakır’da sabah saatlerinde polis, birçok eve eş zamanlı baskın düzenledi. Operasyonda Burak Ergin, Cotkar Amara Yürek, Muhammed Yılmaz ile soy ismi öğrenilemeyen Barış ve Ahmet adlı yurttaşlar gözaltına alındı. Gözaltı gerekçesi öğrenilmeyen kişilerin Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldüğü öğrenildi.

Gözaltına alınan isimler arasında yer alan Cotkar Amara Yürek’in evinin kapısı özel harekat polisleri tarafından kırıldı. Yürek bu sırada polisler tarafından darp edildi. Yürek’in gözaltına alındıktan sonra araca bindirildiği sırada annesi, “Bijî berxwedana zindanan” sloganları ile polislerin ardından yürüdü.

VAN 

Van’ın Çaldıran ilçesinde sabah saatlerinde birçok adrese baskın yapıldı. Ev baskınlarında Caner Demir, Özer Temel ve ismi öğrenilmeyen bir kişi gözaltına alındı. Gözaltı gerekçesi öğrenilmeyen 3 kişi, İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. (MA)


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar