DTK’ya polis baskını, çok sayıda gözaltı var

DTK’ya polis baskını, çok sayıda gözaltı var

Diyarbakır’da DTK binası ile birçok eve baskın düzenlendi. Baskınlarda çok sayıda kişi gözaltına alındı.

Irak’ta, Rojava’da, Libya’da yayılmacı-işgalci politikalarla hareket eden burjuva iktidar blokunun içerdeki saldırganlığı da operasyonlar, tüm bir sivil toplumun denetim altına alınmasına ilişkin düzenlemeler, işçi ve emekçilere dönük tazminat hakkının gasbedilmesi başta olmak üzere esnek-güvencesiz çalışmanın temel sömürü biçimi haline getirilmesini kapsayan adımlarla devam ediyor.

Kürt halkının tüm tarihsel kazanımlarını gasbetme ve hatta sokaklardaki Kürtçe yazıları bile silerek onu belleksizleştirme saldırısı operasyonlar, gözaltılar, tutuklamalar, kayyımlarla devam ediyor. Bugün de Diyarbakır’daki DTK binası ile birçok eve baskınlar düzenlendi. Baskınlarda çok sayıda kişi gözaltına alındı.

MA’nın haberine göre Diyarbakır’da sabah saatlerinde Demokratik Toplum Kongresi’nin (DTK) Kayapınar ilçesindeki binası, J&J yayınevi ile birçok eve polislerce baskın düzenlendi. Baskınlarda, DTK Başkanlık Divanı üyeleri Jiyan Taş ve Hüseyin Kaya,  Rosa Kadın Derneği yöneticilerinden Rojda Barış, ev hapsinde olan görevden alınan Silvan Belediye Eşbaşkanı Naşide Toprak, MEBYA-DER yöneticisi Yıldız Damla, DBP PM üyesi Leyla Bağatır, Büro Emekçileri Sendikası’ndan (BES) Suphi İzol ile birlikte çok sayıda kişinin gözaltına alındığı belirtildi.

Gözaltı gerekçesi hakkında bilgi alınmazken, DTK ve J&J yayınevindeki arama sürüyor.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar