Düzce’deki selde kaybolanlardan birinin cansız bedenine ulaşıldı

Düzce’deki selde kaybolanlardan birinin cansız bedenine ulaşıldı

Aşırı yağmurlar nedeniyle Düzce’de yaşanan sel baskınlarında kaybolan yedi kişiden birinin cansız bedenine ulaşıldı.

Derelerin taştığı, bazı köy yollarının heyelan nedeniyle kapandığı, birçok insanın mahsur kaldığı Düzce’de, sel nedeniyle Esmahanım Köyü’nde de 7 kişi kayboldu. Arama kurtarma çalışmaları devam eden kentte kayıp kişilerden birinin cansız bedenine ulaşıldı.

Düzce Valiliği’nden yapılan açıklamada, Düzce’nin Akçakoca ilçesine bağlı Esmahanım ile Uğurlu köyü arasında dere yatağında bir kişinin cesedinin bulunduğu belirtildi.

Bir kadına ait olduğu öğrenilen cesedin sağlık ekiplerine teslim edildiği bildirildi.

Esmahanım köyünde kaybolan, Cengiz (53), Fatma (42) ve Kağan Töngel (3), anne Nilgün (39) ile kızları Funda (9), ikiz olan Sanem ve İlayda Sinem Kaplan (7) için AFAD, Türk Kızılay, jandarma, İl Özel İdaresi, 112 Acil Servis, UMKE, gönüllü kurtarma ekipleri ve eğitimli köpekler karadan, helikopter ve İnsansız Hava Aracı (İHA) ile de havadan arama-kurtarma çalışması yürütülüyordu.

Düzce genelinde önceki gün başlayan yağışlar nedeniyle Akçakoca, Gölyaka ve Cumayeri ilçeleri ile bağlı köylerde sel, su baskını ve heyelanlar meydana gelmiş, kaybolan 4’ü çocuk 7 kişiyi arama çalışmaları başlatılmıştı.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar