EGO şantiyesinde çalışan işçiler eylemde

EGO şantiyesinde çalışan işçiler eylemde

Ankara EGO şantiyesinde çalışan, 3 aydır maaşlarını alamayan işçiler basın açıklaması yaptı

Ankara’da EGO Genel Müdürlüğü 3’üncü Bölge Mamak şantiyesinde, taşeron firmadan 3 aydır ücretlerini alamayan işçiler basın açıklaması yaptı.

Şantiyenin önünde toplanan 27 işçi, 6 ay çalıştıklarını, Eylül, Ekim ve Kasım aylarında ücretlerini alamadıkları için işten ayrıldıklarını söyledi.

İşçilerden Mehmet Efiloğlu, Nisan ayında şantiyede çalışmaya başladıklarını, 15 Mayıs’ta sigortalarının yapıldığını belirtti.11 Kasım’da işten ayrıldıklarını belirten Efiloğlu, “Toplam 54 kişiyiz ve toplam 240 bin TL tutarındaki paramızı alamadık. Biz EGO Genel Müdürlüğü’ne olsun, CİMER’e (Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi) olsun defalarca yazılı dilekçe verdik. Ancak bu 54 kişi adına hiçbirine olumlu bir cevap alamadık. Üst düzey politikacılarla da görüşmeye çalışıyoruz ancak kimse bizimle seçim dönemi olduğu için ilgilenmiyor. Meclis’e girmeye çalışıyoruz, orada da bir şekilde yolumuz kesiliyor gidemiyoruz” dedi.

Taşeron firmanın ‘Size borcum var, ödeyeceğim ama ana firmadan paranızı alamadım, bu yüzden de ödeme yapamıyorum’ dediğini aktaran işçi Efiloğlu, ”Ana firmanın yetkilileri ile konuşuyoruz. ‘Bizden alacakları kalmadı, 120 bin TL alacakları var, başka da bir alacakları yok’ şeklinde beyanda bulunuyorlar. Bunların hepsi sahtekârlık hepsi de yalan dolan. Biz hakkımız olan paramızı istiyoruz” diye konuştu.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar