Ekmekçioğlu işçileri yarın Ankara’ya gidiyor

Ekmekçioğlu işçileri yarın Ankara’ya gidiyor

Çorum Ekmekçioğulları işçileri işçi düşmanlığı yapan Rüstem Ekmekçi’yi bir kez daha uyaracak… Yarın sabah saat 09:00’da Kadeş Meydanı’ndan fabrikaya yürüyecek ve oradan Ankara’ya Çalışma Bakanlığı önüne gidecekler

DİSK Birleşik Metal-İş’in örgütlenerek yetki aldığı ve bu gelişme karşısında patronun anında işçi kıyımına gittiği Çorum Ekmekçioğulları Metal A.Ş. işçilerinin direnişi 42. gününde, Kadeş Meydanı’nda yapılan basın açıklamasıyla devam etti. DİSK yöneticilerinin de katıldığı basın açıklamasında fabrikada yaşanan süreç anlatıldı, patronun sınıf düşmanı tutumu teşhir edilerek, Anayasal bir hak olan sendikal örgütlenme hakkını yok sayarak yasaları çiğnediği vurgulandı.

Çorum Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan fabrika önünde kara, soğuğa rağmen direnişi büyük bir dirayetle sürdüren işçiler, Kadeş Meydanı’nda açıklama yaptıktan sonra direniş alanlarına döndüklerinde “Gittiler sanmayın, biz hep burdayız!” sloganını haykırarak, direniş kararlılıklarının altını çizdiler.

Sendikalaştıkları için yüz kızartıcı suç anlamına gelen ve tazminat hakkının gasbıyla diğer haklardan yararlanmayı engelleyen 25/2’den (Kod 29) atılan 90 işçi, yarın da saat 09:00’da Kadeş Meydanı’ndan fabrika önüne yürüyecek. İşçiler buradan ve oradan Ankara’da Çalışma Bakanlığı önünde işten atılmaları protesto etmek, Bakanla görüşmek üzere Ankara’ya doğru yola çıkacak.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar