Elazığ ve Malatya halkıyla dayanışma içinde olacağız!

Elazığ ve Malatya halkıyla dayanışma içinde olacağız!

Ankara Mamak Platformu, Elazığ depremi için destek ve dayanışma çağrısı yaptı

Alınteri’nin de bileşeni olduğu Mamak Platformu #Elazığ #Malatya’da depremiyle ilgili yapacağı toplantının duyurusunu yaptı. felaketiyle karşılaşan, maddi manevi zarar gören halkımız için geniş katılımlı bir toplantı yapacağını duyurdu.

Deprem felaketiyle karşılaşan, maddi manevi zarar gören halkımız için dayanışmayı örmek için Mamak yerelde mahalle muhtarlarına, köy derneklerine, Alevi ve kadın derneklerine ve Mamak halkına çağrı yaparak geniş katılımlı bir toplantı yapacağını duyurdu.

Toplantı, deprem bölgesinde bulunan halkımızla dayanışma içinde bulunmak isteyen, yüreği oradaki kadınlarla, çocuklarla, yaşlılarla atan, dil din ve kimlik gözetmeden “ben nasıl destek olabilirim diyen” herkese açık yapılacaktır.

Kamuoyuna ve Mamak halkına çağrımızdır. Gelin Elazığ ve Malatya’daki halkımızın yaralarını karınca kararınca sarmaya, onlara destek olmaya çalışalım. Ekte yaptığımız çağrıyı yayınlıyoruz:

Merhaba dostlar Cuma akşamı Malatya ve Elazığ’da yaşanan deprem sonrası birçok insanımız yaralandı ve hayatını kaybeden insanlarımız evleri yıkılan insanlarımız var…

 

Bizlere düşen ise yaraları birlikte sarmak.

 

26.01.2020 günü Yuva-Köyü Derneği’nde yapacağımız dayanışma toplantısına tüm MAMAK halkını bekliyoruz. Mahalle muhtarlarımızın, STK’ların ve Mamaklı emekçilerin bir araya gelerek kim nasıl katkıda bulunabilir, hangi ihtiyaçları nasıl daha hızlı ve sağlıklı çözebiliriz birlikte karar verip uygulayalım.

Mamak Platformu

Toplantı tarihi: 26.01.2020 Pazar 

Toplantı saati: 18:00

Toplantı yeri: Yuva-Köyü Derneği

Adres: Tuzluçayır mah. 600 cad. 589 sok 2/A


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar