Enternasyonal Özgürlük Taburu: Ceren yoldaşın mevzisindeyiz

Enternasyonal Özgürlük Taburu: Ceren yoldaşın mevzisindeyiz

Enternasyonalist Özgürlük Taburu (EÖT) Komutanlığı, Rojava’nın işgali saldırganlığına karşı ön mevzilerde savaşırken ölümsüzleşen Devrimci Komünarlar Partisi/Birlik MK üyesi Ceren Güneş’e (Özge Aydın) ilişkin yaptığı açıklamada “Ceren yoldaşın mevzisindeyiz. Bir adım dahi geride değil, onun ölümsüzlüğe yürüdüğü yerdeyiz” dedi

Enternasyonalist Özgürlük Taburu (EÖT) Komutanlığı, Rojava’nın işgali saldırganlığına karşı savaşırken yaralanarak, 3 Kasım’da ölümsüzleşen komutanlarından Devrimci Komünarlar Partisi/Birlik MK üyesi Ceren Güneş’e (Özge Aydın) ilişkin dün yaptığı yazılı açıklamada, “Onun ölümsüzlüğe yürüdüğü yerdeyiz” dedi.

EÖT Komutanlığı adına yapılan açıklamada, Türk devletinin işgalci saldırılarına dikkat çekilerek, şunlar belirtildi:

Ceren yoldaş, işgal saldırılarının başından beri mevziden mevziye, dur duraksız bir savaş pratiğiyle tüm yoldaşlarına örnek oldu. Harcına ölümsüzlerimizin düşlerini kattığımız devrimimiz saldırı altındayken durmak nedir bilmedi. Yorulmadı. Dinlenmedi. Savaşın en sert anlarında dahi ne devrimci çoşkusunu ne yüzündeki gülümseyişini eksiltmedi. Tıpkı düzenin vadettiği her şeyi reddedip devrime koşuşunda olduğu gibi sergilediği savaş pratiğiyle de cüretliydi.

EÖT açıklamasında, “Ceren yoldaşın mevzisindeyiz. Bir adım dahi geride değil, onun ölümsüzlüğe yürüdüğü yerdeyiz” diyerek, işgalcilere geçit vermeyeceğini vurguladı.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar