Erdoğan LGBTİ+’leri hedef gösterdi, barolara meydan okudu!

Erdoğan LGBTİ+’leri hedef gösterdi, barolara meydan okudu!

Kabine toplantısının ardından açıklamalar yapan Erdoğan LGBTİ+’leri toplumsal gericilik birikimine hedef gösterdi; baroların mevcut yapısını “faşizan” olarak tanımlayıp, teklifin yarın Meclis’e getirileceğini söyledi.

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yine bir kabine toplantısının ardından hemen tüm toplumsal kesimlere kılıç salladı dahası LGBTİ+’leri hedefe çakarak, toplumsal gericilik birikimini kışkırtacak şekilde ‘Tavır almaya davet ediyorum’ dedi.

Toplantının ana gündeminin küresel salgın ve etkileri olduğunu söyleyen Erdoğan, baroların yapısını ve seçim sistemini değiştirerek başkanlık rejiminin arka bahçesi haline getirmeyi, dolayısıyla halkın savunma hakkını gasbetmeyi içeren teklifin yarın Meclis’e geleceğini de önden haber verdi. “Barolar başta olmak üzere bunların sağlıksız yapıları, faşizan uygulamalara varan sorunlar üretebiliyor” diyecek kadar kendisini kaybeden Erdoğan bu konuda şunları ifade etti:

Meydanı kendi küçük hesapları için toplumun menfaatlerini hiçe sayan muhterislere bırakmayacağız. Meslek örgütleri, genellikle barolarla ilgili yapmayı planladığımız reformlar konusunda bunu yaşıyoruz. Barolar başta olmak üzere bunların sağlıksız yapıları, faşizan uygulamalara varan sorunlar üretebiliyor. Bu yanlışı düzeltmek için gereken adımlar atmak yürütme olarak bizim, yasama olarak Meclis’in görevidir. Bunun için çoklu baro yönetimi üzerinde duruyoruz. Çoklu baro yönetiminde kararlıyız.

Erdoğan’ın işçi ve emekçilere işçilerin fonundan yapılan ödemelerin miktarını bir lütufmuş biri bir kez daha tekrarladığı, Türkiye’yi bir sömürü cehennemi olarak uluslararası sermayeye pazarladığı, sanayi-tüketici indekslerinden yola çıkarak ekonominin toparlandığına vehmeden Erdoğan’ın baştan aşağı zayıflık, bu nedenle de saldırganlık kokan açıklamalarından satırbaşları şöyle:

– Toplantının ana gündemi küresel salgın ve etkileri oldu. Kazanımlarımızı korumalıyız. Tedbirden vazgeçmeyiz. 

 

– Bilindiği gibi sosyal koruma kalkanı adı altında 6 milyar liranın üzerine nakdi yardım yaptık. Bunun yanında kısa çalışma ödeneği, nakdi ücret desteği, işsizlik ödeneği gibi başlıklarla 18 milyar liraya yakın bir kaynağı milletimizin huzuruna sunduk. Kısa çalışma ödeneğinden faydalananlar için bu süreyi 1 ay daha uzatıyoruz. İş feshi sınırlaması ne nakdi ücret desteği de bir ay daha uzatılacaktır.

 

– Salgından en çok etkilenen ülkelerden biri de Irak. Irak’a tıbbi malzeme yardımlarını yarın yola çıkarıyoruz. 

 

 Halkımızdan tek isteğimiz kurallara uyarak bize destek olmasıdır. Gelişmiş ülkelerin en çaresiz kaldığı dönemde Türkiye yardıma muhtaç ülkelerin umudu haline geldi. 

 

– İçerideki ve dışarıdaki ortak kanaat Türkiye’nin salgın sonrası yeniden şekillenecek dünyanın yıldız ülkelerinden biri olacağı yönündedir.

 

–  Sağlık alanındaki alt yapımızın ve GSS sistemimizin gücü tartışılmazdır. En zorlu şartlarda bile pek çok sektörde çarkları devam ettirmemiz üretim gücümüzü kanıtlamıştır.

 

– Bu süreçte gösterdikleri duruşla Cumhur İttifakı’ndaki ortağımız MHP’ye bir kez daha teşekkür ederiz. 

 

– Meydanı kendi küçük hesapları için toplumun menfaatlerini hiçe sayan muhterislere bırakmayacağız. Meslek örgütleri, genellikle barolarla ilgili yapmayı planladığımız reformlar konusunda bunu yaşıyoruz. Barolar başta olmak üzere bunların sağlıksız yapıları, faşizan uygulamalara varan sorunlar üretebiliyor. Bu yanlışı düzeltmek için gereken adımlar atmak yürütme olarak bizim, yasama olarak Meclis’in görevidir. Bunun için çoklu baro yönetimi üzerinde duruyoruz. Çoklu baro yönetiminde kararlıyız. 

 

– Birileri yine sinsice milli ve manevi değerlerimize saldırıyor. İnsanlık tarihi boyunca hep lanetlenmiş sapkınlıkları normalleştirme peşindeler. İnancımıza aykırı bu tür marjinal akımları destekleyenler bizim gözümüzde aynı sapkınlığın ortaklarıdır.

 

Milletimize rabbimizin yasakladığı her türlü sapkınlığı gösterenlere ve onları destekleyenlere karşı tavır almaya davet ediyorum.

 

Rabbimden ülkemizi ve milletimizi bu tür sapkınlıkların yol açacağı sosyal ve beşeri faaliyetlerden muhafaza etmesini temenni ediyorum.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar