Erdoğan’dan ‘iş bulamıyorum’ diyen kadına: Kocan ne yapıyor?

Erdoğan’dan ‘iş bulamıyorum’ diyen kadına: Kocan ne yapıyor?

Erdoğan “iş bulamıyorum” diyen kadına “kocan ne yapıyor?” sorusuyla yanıt verdi, kocasının çalışıyor olmasını da her zamanki kibrini bir kez daha kusarak “gördün mü?” diye karşıladı!

Emek ve kadın düşmanlığı ancak bu saflıkta dile gelebilirdi. “Ananı da al git”, “daha ne istiyorsunuz”, “iş arayana iş çok”, “türedi”, “yük”, “karınlarını doyuruyoruz yine de oy vermiyorlar”, “kız mı kadın mı” gibi söylemlerle emek ve kadın düşmanlığını dolaysızca ifade etmekten kaçınmayan Erdoğan, bu sefer de iki üniversite bitirmiş EYT’li kadının “iş bulamıyorum” sözlerine “kocan ne yapıyor?” sorusuyla yanıt verdi.

EYT’li kadın emekçi, kadına ailenin bekçiliği, kuluçka makineliği ve olursa da ek kazanç getirecek -ki bunu da evden yapabileceği- işler dışında seçenek tanımayan zihniyetin baş temsilcilerinden Erdoğan’ın bu sorusuna eşinin şu anda işi olduğu, çalıştığı yanıtı verdi. Bu yanıtı duyan Erdoğan, “şükret” dercesine “gördün mü?” diyerek tüm dünyayı kendisinden ibaret gören o tanıdık kibrini bir kez daha kustu.

EYT’lilere “İstismar peşindeler” dedi

Hızını alamayarak EYT’lilerle ilgili de elinden gelse emeklilik sistemini tümden kaldırmak istediğini alenen ortaya koyan “onların hepsi istismarın peşinde. Erken emeklilik diye bir şey yok. Avrupa’da şu anda emeklilik yaşı kaça çıktı biliyor musun” ifadelerini kullandı.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar