Ermenek madencileri, Bimeks ve Atlas Global direnişçilerine polis saldırdı

Ermenek madencileri, Bimeks ve Atlas Global direnişçilerine polis saldırdı

Ermenek madencilerine, Atlas Global ve Bimeks direnişçilerine polis saldırdı, gazetecileri engelledi, görüntüleri sildi

Devletin gücü bugün de kendisini işçilere inen copta, tehdit ve hakaretlerde konuşturdu. Güneyyurt Meydanı’nda basın açıklaması yapacak işçiler yüzlerce asker ve jandarma tarafından ablukaya alındı, darbedildi, tehdit ve hakaretlere maruz bırakıldı, telefonlarına el konularak görüntüler silindi, basın emekçileri engellendi.

Savcılığa suç duyurusunda bulunmak için Ermenek’e doğru gitmek isteyen maden işçilerinden yaklaşık on kişilik grup Ermenek girişinde Jandarma tarafından GBT gerekçesiyle bekletildi.

İşçiler daha sonra sosyal medya hesapları üzerinden yaptıkları paylaşımda “Direnişimizin 102. gününden Ermenek’in dağlarından haykırıyoruz. Kent meydanında basın açıklamamızı yapmamıza şiddetle, zor kullanarak engel oluyorlar. Sizin çözüm diye söylediğiniz bu mudur?” diye belirtti.

Atlas Global direnişçilerine Bakan’ın emriyle polis saldırdı

Hakları ödenmeyen Atlas Global işçileri, Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un ikiz kardeşi Ali Murat Ersoy’un sahibi olduğu ETS Tur önünde sürdürdükleri direnişin 6. günü olan bugün polis saldırısına uğrayarak, gözaltın alındı.

Polisin darbederek gözaltına aldığı sekiz kişi arasında basın emekçileri ve müzisyen de vardı.

Bimeks işçileri Boğaziçi Üniversitesi önünden bir kez daha gözaltına alındı!

Tazminat ve ücret alacakları öenmeyen Bimeks işçileri de patron Vedat Giray’ın ders verdiği Boğaziçi Üniversitesi önünde açıklama yaparken gözaltına alındı. Gözaltına alınan Bimeks işçilerinin isimlerinin Leyla Akıncı, Bünyamin Bilikçi, Zeynel Çiftgöz olduğu öğrenildi. Bimeks işçileriyle birlikte Umut-Sen’den Betül Celep ve Başaran Aksu’nun da gözaltına alındığı belirtildi.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar