ESP’den gözaltı terörüne karşı protesto çağrısı

ESP’den gözaltı terörüne karşı protesto çağrısı

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla gece saatlerinde 12 ilde başlatılan ev ve kurum baskınları ve ESP, SDGF, BEKSAV, ETHA ve Kaldıraç yönetici-üye ve okurlarının gözaltına alınması bugün ve yarın birçok kentte yapılacak eylemlerle protesto edilecek.

Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP), Sosyalist Kadın Meclisleri (SKM), Bilim Eğitim Estetik Kültür Sanat Araştırmaları Vakfı (BEKSAV), ETHA ve Kaldıraç’a yönelik baskınlarda estirilen terör ve çok sayıda devrimcinin gözaltına alınması bugün ve yarın birçok kentte yapılacak eylem ve basın açıklamalarıyla protesto edilecek.

ESP, bu akşam saat 18.00’da İstanbul Kadıköy’de Süreyya Operası önünde çağrı yaptı. Gözaltı saldırısının merkezi olan İzmir’de de saat 16.00’da Alsancak’ta Türkan Saylan Kültür Merkezi önünde açıklama yapılacak. Ankara’da saat 15.00’da ESP Genel Merkezi’nde basın toplantısı düzenlenecek.

Rize’nin Fındıklı İlçesinde de Emek ve Demokrasi Güçleri tarafından saat 15.00’da ESP İlçe binasında açıklama gerçekleştirilecek. Dersim’deyse Emek ve Demokrasi Güçleri saat 14.00’da Sanat Sokağı’nda basın açıklaması yapacak.

Diyarbakır’da basın açıklaması yapılması bekleniyor. Adana’da da yarın saat 13.00 Düş Yolcuları Parkı’nde eylem yapılacak.

ETHA’ya yönelik gözaltı ve baskına ilişkin de yarın gazeteciler açıklama yapacak. Gazetecilerin açıklaması yarın saat 12.00’da İnsan Hakları Derneği İstanbul Şubesi’nde düzenlenecek.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar