Eti Bakır’ın demiryolu şantiyesinde 40 işçide korona

Eti Bakır’ın demiryolu şantiyesinde 40 işçide korona

Cengiz Holding’e ait Mazıdağı’ndaki Eti Bakır’ın demiryolu şantiyesinde çalışan işçilerden 40’ı Kovid-19’a yakalandı.

Daha önce de koronaya karşı önlem alınmadığı için iş bırakan ve bu nedenle 118 işçinin işine son verilen Mardin Mazıdağı’ndaki Eti Bakır’ın demiryolu şantiyesinde çalışan işçilerden 40’ı Kovid-19’a yakalandı. Test sonuçları pozitif çıkan işçilerin Mardin, Mazıdağı ve Derik’te bulunan devlet hastanelerinde tedavi altına alındığı belirtildi.

Virüs bu düzeyde yayılmışken şantiyede yüzlerce işçiyle çalışma devam ediyor. İşçilerin tedbir alarak evlerine gitmelerine de izin verilmiyor, şantiyede kalmaları dayatılıyor. Eve gitmeyi talep eden işçiler işten atılmakla tehdit ediliyor.

Mezopotamya Ajansına (MA) konuşan işçiler, büyüyen salgın tehdidi karşısında çalışmaya ara verilmesi ve önlem alınması gerektiğini dile getirdi. İşçiler, salgına yakalanma riski olsa da işsizlik tehdidi nedeniyle bu duruma ses çıkaramadıklarını ifade etti.

Aynı şantiyede geçtiğimiz mayıs ayında salgın tehdidine rağmen çalışmaya zorlanan işçiler eylem gerçekleştirmiş, eyleme katıldıkları gerekçesiyle 118 çalışanın işine son verilmişti.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar