• Birleşik Mücadele için ne dediler -IV

  Birleşik Mücadele için ne dediler -IV0

  İşçi ve emekçilere, kadınlara ve gençlere, yurt içinde ve yurt dışında yaşayan, yüreği herkesin elele vererek sömürü ve zorbalığa karşı karşı dikilmesi gerektiğini düşünenlere Birleşik Mücadele Güçleri’nden beklentilerinin ne olduğunu birleşik mücadelenin nasıl büyütüleceğini sorduk.

  DEVAMINI OKU
 • Boğaziçi toplumun üzerindeki kelepçeyi tek başına söküp atamaz, dayanışmayı büyütelim!

  Boğaziçi toplumun üzerindeki kelepçeyi tek başına söküp atamaz, dayanışmayı büyütelim!0

  Gezi’nin bıraktığı dayanışmacı mirası bir adım ileriye taşıyarak toplumsal mücadelenin önünde yeni bir hat açan Boğaziçi direnişiyle ilişkilenen tüm ilerici, devrimci güçlerin sorumluluğu, bu direnişe hiçbir kalıbı dayatmadan, öğrencilerin omuzlarındaki yükü alarak işçi emekçi kitlelerin talepleriyle, Boğaziçi direnişinin taleplerini birleştirip eylemli tepkiyi sınıfsal eksende büyütmek olmalıdır.

  DEVAMINI OKU
 • Başlar yukarı!

  Başlar yukarı!0

  Gezi korkusu hala canlı olan faşist rejimin her eylem ve protestoda bu kabusunun depreşmesinde şaşılacak bir şey yok. Öyle ya, Gezi’yi yaratan binler buharlaşıp uçmadı!.. Bu potansiyelin varolduğunu güdüleriyle de olsa sezinlemesi varlık/yokluk ekseninde gördüğü her şeyi yeniden ele alıp ince ince değerlendirmesine neden oluyor.

  DEVAMINI OKU