• Sermaye Yaşıyor, İnsanlık Ölüyor!

  Sermaye Yaşıyor, İnsanlık Ölüyor!0

  Sağlık Bakanlığı’nın resmi bildirimlerine göre, 15 Nisan 2001 itibariyle son 24 saatte 297 kişi daha hayatını kaybetti, 2 bin 845 yeni hasta dahil olmak üzere 61 bin 400 yeni vaka tespit edildi. Toplam ölüm sayısı 35 bin 31’e, toplam vaka sayısı ise 4 milyon 086 bin 957’ye yükseldi. 1 milyon kişi başına düşen vaka sayısında Türkiye ortalaması, AB ve ABD’yi 2’ye katlarken dünya ortalamasının 7 katına çıktı.

  DEVAMINI OKU
 • Faşizmi Birlikte Yeneceğiz!

  Faşizmi Birlikte Yeneceğiz!0

  Avrupa Demokratik Güç Birliği “Faşizmi Birlikte Yeneceğiz” isimli bir kampanya başlattığını duyurdu.

  DEVAMINI OKU
 • Çivisi çıkmış Türkiye…

  Çivisi çıkmış Türkiye…0

  Sermayenin aralıksız büyümeye yazgılı saldırganlığı, hayatın her alanını, her metrekaresini kara çevirmeye yeminli atakları dur durak bilmiyor. Dağları ormanları, dereleri çayları, havayı toprağı hallaç pamuğu gibi atıyor, son zerresine kadar tüketiyorlar. İnsanlığı çürütüyorlar…

  DEVAMINI OKU
 • Birleşik Mücadele için ne dediler -XVI

  Birleşik Mücadele için ne dediler -XVI0

  İşçi ve emekçilere, kadınlara ve gençlere, yurt içinde ve yurt dışında yaşayan, herkesin elele vererek sömürü ve zorbalığa karşı dikilmesi gerektiğini düşünenlere Birleşik Mücadele Güçleri’nden beklentilerinin ne olduğunu birleşik mücadelenin nasıl büyütüleceğini sorduk.

  DEVAMINI OKU
 • Süleyman Gürcan’la Almanya’da TİS’leri konuştuk

  Süleyman Gürcan’la Almanya’da TİS’leri konuştuk0

  ATİK Eşbaşkanı Süleyman Gürcan ile pandemi süreci ve Almanya’da TİS sözleşmeleri üzerine konuştuk. Süleyman Gürcan aynı zamanda IG-BAU (İnşaat, Tarım ve Doğa Sendikası) Duisburg Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi, çalıştığı işletmede işçi temsilcisidir.

  DEVAMINI OKU
 • Sosyalist sendikacı Emma Ihrer*

  Sosyalist sendikacı Emma Ihrer*0

  Clara Zetkin’in yakın çalışma arkadaşı Emma Ihrer 8 Ocak 1911’de öldü. “En büyük nehir bile küçük ve göze çarpmayan şelalelerden oluşur! Hayatımız bu felsefenin örneğidir” diyen Emma Ihrer’in mezar taşında yaşamının anlamını dile getiren şu özlü ifade yazılıdır: “Başkalarının yaşamını iyileştirmek için çalışmak hayatın en verimli kaynağıydı”

  DEVAMINI OKU