• 1984’ten Bugüne Ölüm Oruçları – I

  1984’ten Bugüne Ölüm Oruçları – I0

  Helin, Mustafa, İbrahim ölüme yaklaşmışken içim içimi yese de böyle bir çıkış yanlış olurdu. Ama aynı yolda yürümekte ısrarlı ÇHD’li iki avukat için iş işten henüz geçmiş değil. Bir kez daha geç kalmamak için oportünist sinikliği ve ikili tutumları bir tarafa bırakarak “Artık yeter!” haykırışının yüksek sesle dile getirilmesi gerektiğini düşünüyorum.

  DEVAMINI OKU
 • Beyaz

  Beyaz0

  Beyaz gitmişti!.. O an adeta kanım dondu, ağlayacak gibi oldum.

  DEVAMINI OKU
 • ‘84 ÖO ve FATİH*

  ‘84 ÖO ve FATİH*2

  Bu saldırının artık ancak ölüm orucu gibi bir eylemle püskürtülebileceği düşüncesini bizimkiler, yenilgiyle sonuçlanan 1983 Temmuz-Ağustos açlık grevinden itibaren savunmaya başlamıştı.

  DEVAMINI OKU
 • TDİ’den açıklamaya çağrı

  TDİ’den açıklamaya çağrı0

  Tutsaklarla Dayanışma İnisiyatifi, Paris Komünarları’nın “Özgürlük-Eşitlik-Kardeşlik” sloganıyla başlattıkları direnişlerinin katliamla bastırılması günü vesilesiyle bir direniş ve sahiplenme günü olan 18 Mart Uluslararası Politik Tutsaklar Günü’nde Galatasaray Lisesi önünde basın açıklaması gerçekleştireceğini duyurdu.   Basına ve kamuoyuna   Tutsaklarla Dayanışma İnisiyatifi olarak 18 Mart Uluslararası Politik Tutsaklar Günü’nde Türkiye ve Kürdistan başta olmak üzere dünyanın birçok ülkesinde

  DEVAMINI OKU
 • Devrimci kamuoyuna zorunlu bir açıklama

  Devrimci kamuoyuna zorunlu bir açıklama1

  Tarih yazmak, en az “tarih yaratmak” kadar zor ve sorumluluk isteyen bir iştir

  DEVAMINI OKU