Ev baskınında önce işkence sonra gözaltı

Ev baskınında önce işkence sonra gözaltı

Bağlar’da Emine Ülker, sosyal medya paylaşımı nedeniyle darp edilerek gözaltına alındı. Şiddete karşı çıkan Ülker’in annesinin başına da silah dayandı. 

Diyarbakır Merkez Bağlar ilçesi Fatih Mahallesi’nde özel hareket polisleri, sabah saatlerinde Ülker ailesinin evine baskın düzenledi. Binanın giriş kapısını kıran polisler, evde uzun süre arama yaptı. Evde bulunan ve hakkında sosyal medya paylaşımları gerekçesiyle gözaltı kararı çıkarılan Emine Ülker’in (29), polislerce tekmelenerek darp edildiği belirtildi. Evi dağıtan ve aile bireylerine hakaretlerde bulunan polislerin, çocuğuna uygulanan şiddete karşı çıkan anne Müşeher Ülker’in kafasına silah dayayarak “Sen sus, yoksa seni öldürürüz” tehditlerinde bulunduğu kaydedildi.

Evdeki aramanın ardında Emine Ülker, gözaltına alınarak Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldüğü öğrenildi.

‘SENİ BOĞARIM KİMSENİN HABERİ OLMAZ’

Polislerin sabah saatlerinde evlerine baskın düzenlediğini ifade eden Müşeher Ülker, yaşananları “vahşet” olarak değerlendirdi. Evdeki eşyalara polislerin postallarıyla bastığını, buna karşı çıktığında polislerin, “Ayakkabılarımız abdestlidir” dediğini, kendisinin de “Sizin dinle bir alakanız mı var” diye yanıt verdiğini belirten Ülker, polislerin bunun üzerine “Seni boğarım kimsenin haberi olmaz” diyerek kendisini tehdit ettiğini söyledi.

‘HAKSIZLIKLARI KABUL ETMEYECEĞİZ’

Kızının önce gözleri önünde salonda, daha sonra da tek alındığı odada tekmelerle dövüldüğünü belirten Ülker, buna tepki gösterdiğinde polislerin başına silah dayayarak, “Sen sus, yoksa seni öldürürüz” dediğini kaydetti. Bir çocuğunun yaşamını yitirdiğini, bir çocuğunun HPG’de olduğunu, bir çocuğunun da tutuklu olduğunu hatırlatan anne Ülker, polislere, “Sizin aileye baskılarınızın sonucu çocuklarım dağa çıktı” şeklinde tepki gösterdiğini ifade etti. Yapılan bu haksızlıkları kabul etmeyeceklerinin dile getiren anne Ülker, bu baskıların insanları daha fazla öfkelendireceğini söyledi. (MA)


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar