Gardiyanlar 100 çocuk tutukluyu yaraladı

Gardiyanlar 100 çocuk tutukluyu yaraladı

Savcılık “çocuklar tartıştı, gardiyanlar müdahale etti” dedi, gardiyanların “müdahalesi” ile 100 çocuk ağır yaralanırken, birçoğu da çeşitli hapishanelere sürgün edildi

Dün gece saatlerinde Ankara Sincan Çocuk Hapishanesi’nde gardiyanlarla çocuk tutuklular arasında çıkan tartışmada 14 gardiyanın ve 7 çocuğun yaralandığı iddia edilmişti. Gece yarısı hapishaneye giden Ankara Barosu Çocuk Hakları Merkezi’nden avukatlar içeri alınmayarak kendilerine bilgi verilmedi. Günün ilk saatlerinden itibaren durumun vahameti ortaya çıkmış oldu.

Hapishane içerisinde ilk olarak çocukların kendi aralarında çıktığı iddia edilen ve bilinemeyen bir gerekçeyle yaşanan tartışma sonrası gardiyanların çocuklara saldırdığı ve bu saldırıda 100 çocuğun yaralandığı öğrenildi. Saldırı ile de yetinmeyen hapishane idaresi gece yarısı çocukları başka hapishanelere sürgün ederek işkenceyi sürdürdü.

Savcılığa göre “7 çocuk, 14 gardiyan yaralı!”

Tüm bunlara karşın Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı yaptığı açıklamada “olaylarda 7 çocuk ve 14 gardiyanın yaralandığı”nı iddia etti. Savcılık açıklamasında tutuklu çocuklar arasında tartışma yaşandığı, gardiyanların müdahalesi sonrasında olayların büyüdüğü belirtildi. Açıklamada ayrıca yaralanan çocukların hastaneye sevk edilmediği, hapishane revirinde tedavi edildiğine de yer verildi. Son gelişmelerin ardından Ankara Barosu Çocuk Hakları Merkezi detaylı bilgi almak için tekrar Sincan Hapishanesi’ne girmeyi deneyecek.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar