Gazeteciler yine ilk hedef: Gözaltı, fiziki saldırı

Gazeteciler yine ilk hedef: Gözaltı, fiziki saldırı

Gazeteciler iktidarın saldırganlığının ilk hedefi olmaya devam ediyor. Dün üç gazeteci gözaltına alındı, bir gazeteci de “kimliği belirsiz” kişilerin saldırısına uğrayarak, komalık oldu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimlerini YSK eliyle gasbeden iktidar, sandıktan çıkmak için nasıl bir yol izleyeceğinin mesajlarını vermekte de gecikmedi. Polisin dün açlık grevi ve ölüm orucu yapan tutsakların annelerinin Diyarbakır’daki eylemine ya da ODTÜ’de rektör tarafından yasaklanan LGBTİ 9. Onur Yürüyüşü’ne dönük gerçekleştirdiği vahşi saldırganlık bunun tipik ifadesi oldu.

Bu saldırganlığın ilk hedeflerinden birinin her zaman olduğu gibi gazeteciler olduğunu biliyoruz. Dün tutsak yakınlarının eylemlerini takip eden gazeteci Zeynep Kuray ve İrfan Tunççelik gözaltına alındı. Gazeteciler halen gözaltında tutuluyor.

Gece saatlerinde ise Medyascope muhabiri, gazeteci Canan Coşkun, hakkında açılmış bir davada ifade eksiği olduğu gerekçesi ile gözaltına alındı.

Yeniçağ Gazetesi yazarı Yavuz Selim Demirağ ise katıldığı bir TV programından evine döndüğü sırada kimliği belirlenemeyen bir grup tarafından saldırıya uğradı. Demirağ’ın sağlık durumu ciddiyetini koruyor.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar