Genç kadın öğretmen, tacizci öğrencisinden ölüm tehditleri alıyor

Genç kadın öğretmen, tacizci öğrencisinden ölüm tehditleri alıyor

Bengi Ekin Sarı isimli genç kadın sosyal medyayı kullanarak sesini duyurmaya çalışıyor

Bengi Ekin Sarı adlı genç bir kadın Twitter hesabından yardım çağrısı yaptı.

Kendisini yaklaşık 1 yıldır taciz eden eski öğrencisi Emir Öztürk tarafından cinsel içerikli tehdit mesajları aldığını belirten kadın, “Günlerdir aileme ve bana atılan mesajlarla tehdit ediliyorum. Can güvenliğim yok, sesimi duyun” dedi. Konuyla ilgili defalarca kez yargı yoluna gittiğini ancak bir sonuç alamadığını da vurgulayan Sarı, “Hukuki süreç yavaş, koruma kararları etkisiz” diyerek yardım talep etti.

Emir Öztürk adlı erkeğin sosyal medya ve telefondan kendisine gönderdiği tehdit mesajlarını kendi hesabından paylaşan Sarı, ilk paylaşımında şunları söyledi: “Bir yıldır süren ölümle tehdit – cinsel taciz davam var. Dosya üzerine dosya açılıyor ancak hiçbir ilerleme yok. Günlerdir aileme ve bana atılan mesajlarla tehdit ediliyorum. Can güvenliğim yok, sesimi duyun.

Bengi Ekin Sarı, 9 Şubat’ta yine Twitter hesabından yaptığı açıklama ile bazı ileti ve haberlerde kendisini taciz eden şahsın eski sevgilisi olduğu yönündeki iddialara yanıt verdi. Sarı, “Kendisi eski öğrencimdir. Aramızda duygusal hiçbir bağ olmamıştır. Kendisi onun hislerine karşılık vermediğimi asla da vermeyeceğimi söylediğim için her zaman beni tehdit etmiştir.” dedi.

Sarı, Emir Öztürk’ün yazdığı mesajların ekran görüntüsünü paylaşırken, “Bir yıldır bu tehdit ve hakaretlere maruz kalıyorum. Hukuki süreç yavaş, koruma kararları etkisiz. Bütün bu mesajları dava dosyasına iliştirdik. Mart ayında biri Bakırköy Adliyesi biri Küçükçekmece Adliyesi olmak üzere iki ayrı duruşma var. Sadece dosya üzerine dosya açılıyor, başka hiçbir şeyin olduğu yok.” bilgilerini verdi.

Emir Öztürk adlı erkek, Sarı’nın Twitter paylaşımlarına da tehdit içerikli cevaplar yazmayı sürdürdü. Bunun üzerine Sarı, son olarak “Korkmuyorum” yazdı. Sarı’ya binlerce destek tweeti geldi.

Emir Öztürk ise sonradan kapattığı Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarda “Ben bu mesajları dalga geçme amacıyla attım. Travmatik boyutta takıntı ve dürtüselliğini kontrol edememe rahatsızlığıyla tanılandım. Halen psikolojik tedavi görüyorum. Bengi Ekin Sarı liseden edebiyat hocamdır. Saygısızca olduğunu düşündüğüm bazı davranışlarını takıntı yaptım ve kendisine dalga geçme amaçlı mesajlar atmaya başladım. Amacım ne olursa olsun attığım mesajlar kabul edilemez… Ekin hocamdan özür diliyorum” ifadelerini kullandı.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar