Gerçekler çığlık atmaya devam ediyor!

Gerçekler çığlık atmaya devam ediyor!

AKP Grup Başkan Vekili Özlem Zengin “Bu ülkede AK Parti gelene kadar kadın kelimesinin adı yoktu” diyerek gerçeklere çığlık attırırken, Başak Demirtaş’ı sosyal medya üzerinden cinsel saldırıyla tehdit eden Vedat Muti denilen “yerli ve milli” şahsın cezaevinde sadece 1 gün kaldığı öğrenildi!

HDP Milletvekili Dirayet Dilan Taşdemir, dün Meclis’te yaptığı konuşmada AKP’nin her konuda olduğu gibi kadın meselesinde de samimiyetsiz olduğunu vurgulamıştı. Hemen ardından söz alan AKP Grup Başkanvekili Özlem Zengin de “Bu ülkede AK Parti gelene kadar kadın kelimesinin adı yoktu” demişti. “Eğer Türkçe’de kelimelerin dişisi, erili olsaydı” diye devam eden Zengin, bir ara dili sürçüp doğruyu söyleyerek “AK Parti eril bir kelim olurdu” dese de hemen sonra bunu “AK Parti bir kadın kelimesi olurdu” diye düzeltmişti. Sözü kadın cinayetleri ya da kadına dönük şiddet konusunda nasıl bir çaba içinde olduklarına sözü getiren Zengin, HDP’yi kastederek, “Siz kadınları bizden daha çok mu tutuyorsunuz? HDP kadınları bizden daha fazla savunacak en son partidir” demişti.

Kelimeler hakikati yansıtmak yerine onunla alay edercesine oynamanın araçları olduğunda gerçekler çığlığa gelir.

Zengin AKP ‘yle kadın kelimesini özdeşleştirerek o gerçeklere, “Evet bu ülkede kadın kelimesi en fazla AKP ile birlikte gündemleşti. Çünkü onun iktidara geldiği 2002 yılından bu yana kadına yönelik şiddet yüzde 471 arttı. 2002-2019 yılları arasında 7089 kadın erkekler tarafından öldürüldü. Çünkü kadının cinsel kimliği en çok bu dönemde en çirkef söylemlerin-davranışların malzemesi oldu” gibi uzayıp gidecek bir listeyle adeta çığlık attırdı.

Kendilerine “samimiyetsizsiniz” denilmesine fena halde içerleyen (!) Zengin, kadınlar üzerinden böyle racon keserken bu çığlığa yeni bir halka daha eklendi. Başak Demirtaş’a Twitter üzerinden cinsiyetçi saldırıda ve tehditte bulunduğu için tutuklanan Vedat Muti’nin bir gün sonra ev hapsi ile adli kontrol şartıyla serbest bırakıldığı öğrenildi.

Bir kadını sosyal medya üzerinden tecavüzle tehdit eden bu adamın bir gün bile kalmadan cezaevinden çıkarılıverilmesinin sırrı da son derece “yerli ve milli” olmasıydı. Hani o “dindar ve kindar” olanlar cinsinden… Gerek ifadelerinde söyledikleri gerekse avukatının açıklamaları bunun teyididir.

Elbette aynı zamanda “dindar ve kindar” ya da “yerli ve milli” olanların nasıl bir bataklığı temsil ettiklerinin de resmi…

Vedat Muti denilen çirkef ifadesinde bu kadar aleni bir tutarsızlık sergilemiş olsa da serbest bırakılarak tüm kadınlar bir kez daha tehdit edilmiş oldu.

Her türlü pisliğe “manevi”lik pelerini: Şehitler ve şehit yakınları!

Sakarya 3. Sulh Ceza Hâkimliği’nde “Suç işlemeye alenen tahrik etme” suçlamasıyla 16 Haziran’da tutuklanan, avukatının itirazıyla bir gün sonra Sakarya 1. Sulh Ceza Hâkimliği tarafından tahliye edilen Muti, 16 Haziran’da savcılıkta verdiği ifadede suçlama konusu olan paylaşımı yaptığında alkollü olduğunu, “askerlere ve şehitlere hakaret edilmesine kızdığı için” söz konusu paylaşımı yaptığını öne sürerek şöyle demiş:

Bana sormuş olduğunuz ‘@VedatMuti7’ Twitter hesabı 2019 yılında açtığım ve o zamandan beri paylaşımlara açık bir şekilde kullandığım sosyal medya hesabımdır. Cep telefonumdan şifresiz bir şekilde doğrudan bu hesaba giriş yapabilmekteyim. Suça konu paylaşımla alakalı sosyal medyada gezerken Selahattin Demirtaş ile alakalı özgürlüğüne ilişkin kampanya başlatılması üzerine açılan hashtag (konu başlığı) içeriğine girdim. Bu sırada 2 şişe bira içmem nedeniyle alkollüydüm. Bu başlık altında yapılan yorumları incelediğimde askerimize, şehitlerimize hakaretler edildiğini gördüm. Bunun üzerine öfkelenerek internette bulduğum suça konu paylaşımı herhangi bir ekleme yapmadan doğrudan paylaştım. Paylaştığım sırada eşine hakaret içerikli olduğunu bilmiyordum. Dikkat etmemiştim. Bu paylaşımın sonrasında bu nedenle sildim. Okumadan paylaşım yaptığım için pişmanım. Ben kesinlikle suça tahrik amacıyla bu paylaşımı yapmadım. Benim hatam paylaşımın içeriğine dikkat etmemem oldu. Üzerime atılı suçlamaları bu şekilde kabul etmiyorum.

Muti hakimlikte verdiği ifadesinde ise, “Ben olay günü alkol almıştım. Alkolün etkisiyle o paylaşımı yaptım. Zaten yapmış olduğum paylaşım da internette olan hazır paylaşımlardandı. Böyle bir paylaşımı yapmamdaki amaç sosyal medyadan görmüş olduğum şehitlere ve şehit eşlerine yapılan hakaretlere bir nevi karşılık vermekti. Paylaşımı yaptıktan sonra hemen sildim. Ancak ben silmeden önce ekran görüntüsünü alıp bu paylaşımı yaymışlar. Suç işleme kastım yoktur. İfadem alındıktan sonra serbest bırakılmayı talep ediyorum” demiş!

Avukatı: Manevi duyguları kabardı

Bu alçağın avukatı ise savunmasında müvekkilinin paylaşımının amacını aştığını ancak hiçbir siyasi partiyi hedeflemediğini iddia ederek, “Tamamen o anda şehitler ile ilgili şehitler ile alakalı hakaret içerikli sözleri görmesi üzerine manevi duyguları kabardığından böyle bir paylaşımda bulunmuştur” demiş.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar