Gericiler Heybeliada halkı ve esnafını tehdit ediyor

  • In _
  • 28/07/2018
Gericiler Heybeliada halkı ve esnafını tehdit ediyor

Heybeliada’da restoranlara dini içerikli, imzasız ve tehdit dolu mektuplar gönderen dinci-gericiler halkı ve esnafı tehdit ediyor

Gericilik iktidarda olmanın da verdiği güvenle saldırmaya, gözdağı vererek, toplumun yaşam biçimini şekillendirmeye çalışmaya devam ediyor.

Ne giydiğimiz, kiminle elle ele tutuştuğumuz, ne yediğimiz ne içtiğimize kadar müdahale etmeye çalışan dinci-gerici zihniyet, daha da saldırganlaşacağının da belirtilerini gösteriyor.

Şimdi de Heybeliada’da restoranlara dini içerikli, imzasız ve tehdit dolu mektuplar gönderiliyor. Adalar halkında ve esnafta tedirginliğe yol açan bu mektuplarda içki içen ve içki satanların cezalandırılacağı ima ediliyor.

Kendilerini ahlak bekçisi olarak gören bu zihniyeti biz, yurtlarında istismar ettikleri onlarca çocuktan, fuhuş ve şantajla adları çıkan tarikatlarından, köle olarak satıp tecavüz ettikleri binlerce Ezidi kadından, kafalarını kestikleri, işkence ettikleri insanlardan, Suruç’ta katlettikleri gençlerden, Ankara katliamından, Sivas’tan, Maraş’tan, Çorum’dan tanıyoruz.  Gizlendikleri din örtüsü altında her türlü yozlaşmış ve çürümüş işe imza atan bu gericilik, toplumun bilinçli ve örgütlü karşı koyuşuyla alaşağı edilmeyi bekliyor.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar