Gezi Ailelerinden nöbet eylemine destek

Gezi Ailelerinden nöbet eylemine destek

Gezi’de ölümsüzleşenlerin aileleri Dİyarbakır’da kayyumlara karşı yapılan nöbet eylemine katılarak destek verdi.

Diyarbakır, Van ve Mardin belediyelerine kayyum atanmasının ardından başlatılan Demokrasi Nöbetileri sürüyor. Eylemin 20. günün de Gezi’de ölümsüzleşenlerin aileleri Diyarbakır’da ki eyleme katılarak destek verdi.

Eyleme Gezi Ailelerinden Ali İsmail Korkmaz’ın babası Şahap Korkmaz, Ahmet Atakan’ın annesi Emsal Atakan, Berkin Elvan’ın annesi Gülsüm Elvan ve babası Sami Elvan, Ethem Sarısülük’ün annesi Sayfi Sarısülük ile Lice’de kalekol yapımı protestoları sırasında askerlerce öldürülen Medeni Yıldırım’ın annesi Fahriye Yıldırım katıldı.

Gezi eylemlerinde yaşamını yitirenlerin resiminin olduğu pankartla Lise Caddesi’nde yürüyüş düzenleyen aileler, “Faşizme karşı omuz omuza” sloganları attı. Nöbet alanına gelen aileler, kitle tarafından alkış ve sloganlarla karşılandı.

Demokrasi Nöbeti eyleminde konuşan Gezi Şehitleri ve Gazileri Platformu Sözcüsü Volkan Kesenbilici, “Bundan sonra da ziyaretlerimiz onlara olacak. Her defasında bizi misafirperverlikle karşıladılar. Bazen kendi yaralarını unutup, bizim yaralarımızı sarmaya çalıştırlar.” Diyerek bundan sonrada ziyaretlerine ve destek vermeye devam edeceklerini belirtti.

“Bir kez daha Diyarbakır’dayız. Her gelişimiz güzel sebeplerle olmuyor. Hep kötü sebeplerden dolayı buradayız. Kah yıkılan Sur için, kah Lice’de kalekol yapımı sırasında katledilen Medeni Yıldırım’ın davaları için, bazen Tahir Elçi için, Amed Newrozu’nda katledilen Kemal Kurkut için buradaydık” diye konuştu.

Nöbet eylemi yapılan konuşmaların ve oturma eyleminin ardından sonlandırıldı


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar