Grup Yorum üyelerine zorla tıbbi müdahale hazırlığı!

Grup Yorum üyelerine zorla tıbbi müdahale hazırlığı!

HHB, ölüm orucundaki Grup Yorum üyelerinin zorla kaldırıldıkları hastanedeki refakatçileri ve avukatlarının odadan çıkarıldığını, zorla müdahale hazırlığının yapıldığını duyurdu, bu duruma tepki gösteren üç Grup Yorum üyesi ve yanlarındaki iki kişi hastane koridorunda gözaltına alındı

Halkın Hukuk Bürosu (HHB), üzerlerindeki baskının son bulması, konserlerini özgürce gerçekleştirebilmeleri, İdil Kültür Merkezi’nin polis baskınlarına maruz kalmaması ve kriminalize edilmelerine son verilmesi talepleriyle cezaevinde başlattıkları açlık grevi direnişini, dışarda da ölüm orucuna dönüştürerek sürdüren Grup Yorum üyeleri İbrahim Gökçek ve Helin Bölek’e zorla tıbbi müdahalede bulunulmak istendiğini duyurdu. HBB, Twiter hesabından şu paylaşımlarda bulunuldu:

HHB sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamada şunları belirtti:

Helin Bölek ve İbrahim Gökçek’in yanında bulunan refakatçi ve avukatlar zorla dışarı çıkarılmış, müvekkillerimiz istekleri dışında yoğun bakım ünitesine alınmak istenmektedir bu zorla müdahaleye hazırlık anlamına gelmektedir. Zorla müdahale cinayettir! Zorla müdahale işkencedir! Müvekkillerimizin zorla tıbbi müdahale sonucunda yaşayacağı en basit olumsuz sonuçtan bu müdahaleyi uygun gören, uygulayan ve engel olmayan tüm hekimler, başta da Sağlık Bakanlığı ve Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi idaresi sorumludur!

İbrahim Gökçek ve Helin Bölek, 10 Mart gecesi polisler tarafından Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne getirilmişti. Bugün odadaki refakatçiler ve avukatlar zorla dışarı çıkarılarak, İbrahim Gökçek yoğun bakım ünitesine kaldırıldı.

Helin Bölek ise telefonla yaptığı görüşmede, “İşte bugünlük böyle olacakmış. Bir iki gün daha bakalım ne olur bilmiyoruz dediler. Ama sana dair işte İbrahim’e olduğu gibi bir karar yok dediler.. Bilmiyorum” diye belirtti.

Öte yandan Grup Yorum üyeleri Betül Varan, Seher Adıgüzel ve Eren Erdem hastane koridorundan gözaltına alındı. Onlarla birlikte Cemile Temizkalp ve Ulaş Baran Sevindi’nin de gözaltına alındığı duyuruldu.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar