Güngören Belediyesi’nde işçiye kışla nizamı!

Güngören Belediyesi’nde işçiye kışla nizamı!

Güngören Belediyesi Yardımcısı Veysel İpekçi, kendisini görüp ayağa kalkmadığı için işçiye tuvalet önünde oturma ve her gelen kişinin önünde ayağa kalkma cezası verdi. Belediye Başkanı, İpekçi’nin istifasını sunduğunu açıkladı, bu kibarlığın altındaysa onunla iş ortaklıkları olduğu açığa çıktı

Vali, katıldığı törende karşısında oturan öğretmen bacak bacak üstüne attığı için azarlar. “Bu kadar güzel bir günde güzel duygularla karşınıza geliyorum. Güzel bir hareketle karşılaşmıyorum” diyerek öğretmenler için o törene gelerek yaptığı lütfun, asker duruşuyla selamlanmasını buyurur adeta. Arkasından, azarladığı kişinin öğretmen değil, yerel bir gazeteci olduğunu öğrenir ve bu sefer de sanki gazeteci azarlamak serbestmiş gibi özrü kabahatinden büyük bir açıklama yapar.

AKP’li devletin nasıl bir kadrolaşma ve zihniyet içinde olduğunun yalın bir özetiydi Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak’ın, daha sonra gazeteci olduğunu açıkladığı katılımcıya emir eri muamelesi yapması.

Ülkeyi bir kışlaya dönüştürmek ve işçi-emekçileri tüm icraatları karşısında emir eri pozisyonu alacak şekilde yontmanın derdinde olan AKP’li kadroların son vukuatı da İstanbul Göngören Belediyesi’nde yaşandı.

Güngören Belediyesi Başkan Yardımcısı Veysel İpekçi, belediye işçisine, kendisini görüp ayağa kalkmadı diye bina içindeki tuvaletin önünde oturma ve her gelen kişinin önünde ayağa kalkma cezası vermişti.

Kendisini komutan, çalışanları da emir eri gören İpekçi’nin bu en hafifinden onur kırıcı yaklaşımının basına yansıyan görüntüleri büyük tepkilere neden oldu. Bunun üzerine Göngören Belediyesi Başkanı Bünyamin Demir de yine özrü kabahatinden büyük bir açıklamaya yaptı ve dedi ki:

Belediyemizde bugün meydana gelen üzücü olaydan dolayı ilgili başkan yardımcımızın istifası alınmıştır. Mesai arkadaşımız ve Güngören halkından özür dileriz. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

İşçinin onurunu bu denli inciten İpek’in görevden alınması değil, kibarca “istifası alınmıştır” diye belirtilmesinin arkasında Demir’in İpek’le tuttuğu iş ortaklıkları olduğunun açığa çıkmasıysa gecikmesi.

Belli ki, ülkeyi kışlaya çevirip, her yapıp ettiklerine selam çakılmasını buyuran bu efendiler, aynı zamanda yarattıkları bu sahnede her türlü dalavereyi rahatça gerçekleştirebilme hayali içindeler!


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar