Güvenpark’ta ‘Adalet istiyoruz’ diyenlere polis terörü!

Güvenpark’ta ‘Adalet istiyoruz’ diyenlere polis terörü!

Darbe girişimine ilişkin davada müebbet hapis cezası verilen askeri okul öğrencisi Taha Furkan Çetinkaya’nın annesinin başlatmak istediği yürüyüş polis terörüyle yaptırılmadı, 10 kişi darbedilerek gözaltına alındı

Askeri lise öğrencisi oğlu Taha Furkan Çetinkaya’nın darbe teşebbüsünden ağırlaştırılmış müebbet cezası almasını protesto etmek isteyen anne Melek Çetinkaya, bugün Güven Park’tan Silivri Cezaevi’ne ‘Adalet yürüyüşü’ başlatacaktı.  Fakat daha araçtan iner inmez gözaltı başladı, yaklaşık on kişi burada gözaltına alındı.

Gözaltına alınan 10 kişiden beşinin açlık grevi ve ölüm orucu direnişi gerçekleştiren Grup Yorum’a ses olmak için gelenler olduğu söylendi. Daha sonra diğer anneler gözaltılara tepki göstererek caddede ‘Adalet istiyoruz. Suç mu?’ diye bağırarak yürümeye başladı. Burada da polis anneleri gözaltı yaptı.

Ayrıca iki genç de “Adalet istemek suç değil biz halkız biz de adalet istiyoruz” diye çekim yaptıkları için yaka paça yakalanarak gözaltına alındı.

Ardından Ömer Faruk Gergerlioğlu Güven Park’ta yaşananları anlatırken yine sivil polisler orada bulunanlara müdahale ederek, Adnan Vural ve Fatin Kanat’ı gözaltına aldı. Gergerlioğlu da polis şiddetine maruz kaldı.

Bugün Güven Park’ta polis işgali ve terörü hüküm sürdü.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar