Hamile kadın, imam nikahlı eşi tarafından öldürüldü

Hamile kadın, imam nikahlı eşi tarafından öldürüldü

7 aylık hamile olan Aysel Kurt, dört yıl önce dini nikahla evlendiği İsa Ç.’nin uyguladığı fiziksel şiddet sonucu hayatını kaybetti

Bugün, önlemi alınmayan erkek şiddeti göz göre göre bir kadının daha hayatına mal oldu.

Antep Esentepe’de yaşayan 23 yaşında ve 7 aylık hamile olan Aysel Kurt, Çarşamba günü babası Vakkas Kurt’u aradı. 4 yıl önce dini nikahla evlendiği İsa Ç.’nin kendisini dövdüğünü söyleyerek babasından yardım istedi.

Vakkas Kurt, dün akşam kızı Aysel’in evine giderek damadına uyarılarda bulundu, şiddet gören kızına ise isterse eve dönebileceğini söyledi. Aysel Kurt ise babasına kendisiyle dönmeyeceğini, tekrar şiddet görmesi halinde polise gidip şikayetçi olacağını belirtti.

Baba Vakkas Kurt’un evden ayrılmasının ardından yeniden tartışma çıktı. Tartışmada şiddete maruz kalan Aysel Kurt, çığlıklarına gelen yakınları tarafından dayakçı erkekten kurtarıldı.

Sabah yeniden Aysel Kurt’un evine gelen  yakınları, Kurt’u yarı baygın şekilde buldu. Aysel Kurt, Şehitkamil Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Aysel Kurt ve karnındaki bebeği, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Aysel Kurt’un ölümünün ardından gözaltına alınarak, Antep Emniyet Müdürlüğü’ne götürülen İsa Ç.’nin sorgusunun sürdüğü bildirildi.

 

 

“Kızıma bizden sonra ne yaptılar bilmiyorum”

Artı Gerçek’in haberine göre; kızının cenazesini almak için morga giden Vakkas Kurt, kızının hastaneye dövüldüğü için götürüldüğünü söyledi. Gece saatlerinde kızının dayak yediğini, damadının akrabalarının telefonuyla olayı öğrendiğini ifade eden Vakkas Kurt, “Dün akşam annesiyle evlerine gittik, sürekli tartıştıkları için iyi geçinmelerini söyledik. Kocası bize ‘istemiyorum’ dedi, kızım ise çocuğunu bırakmak istemediğini söyledi. Bir tane çocukları var ve hamileydi. Kızım bana bir şey olursa darp ettiği için bunları dava edeceğini söyledi. Bize sabah kızımızın öldüğü haberi gelince şok geçirdim. Gece gittiğimde kızımın dudağı patlamıştı. Kızıma bizden sonra ne yaptılar bilmiyorum. Tek sağlık sorunu mide problemi vardı, başka bir şey yoktu. Herkes uyardı, ‘Akıllı olun, kavga etmeyin’ diye ama sabah bize kalbi durmuş denildi” diye konuştu.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar