Havalimanı işçilerinin haklı mücadelesi yargılanamaz!

Havalimanı işçilerinin haklı mücadelesi yargılanamaz!

Aralarında sendika yöneticilerinin de bulunduğu 64 işçinin “Köle değil, işçiyiz!” dedikleri için yargılandığı davanın 2. duruşması yarın Gaziosmanpaşa Adliyesi 14. Asliye Mahkemesi’nde görülecek

3’üncü Havalimanı işçileri ve sendika yöneticilerinin Gaziosmanpaşa Adliyesi 14. Asliye Ceza Mahkemesi’nde yargılandıkları davanın 2. duruşması yarın görülecek.

14 Eylül 2018 tarihinde iş cinayetlerine, insanlık dışı barınma-beslenme koşullarına, onur kırıcı muamelelere, kölece çalışma koşullarına, eksik yatırılan sigorta primleri ve ücretlerin düzensiz ödenmesine karşı isyan eden 3. Havalimanı işçileri, “Köle değiliz işçiyiz” dedikleri için yargılanıyorlar.

Yüzlerce işçinin gözaltına alındığı dört İnşaat-İş yöneticisi ve Dev Yapı-İş Başkanıyla birlikte 64 işçinin yargılandığı ve 2 buçuk ay tutuklu kalan işçi ve sendika yöneticilerinin 5 Aralık’ta görülen ilk duruşmada serbest bırakıldıkları davada toplam 64 işçi haklarını istedikleri için yargılanıyor.

3’üncü Havalimanı İşçileriyle Dayanışma Platformu yarın saat 09:00’da görülecek duruşmaya katılım çağrısı yaptı.

3. Havalimanı işçilerine açılan bu dava tüm işçi sınıfı ve hak arayan emekçilere açılmış bir davadır” diye vurgulayan Platform, “3. Havalimanı işçileri ve sendika yöneticileri olmak üzere 64 arkadaşımızın yargılandığı davanın 2. duruşmasında doğa, kent, emek ve gelecek mücadelesi veren herkesi taraf olmaya çağırıyoruz!” sözleriyle duruşmaya katılımın öneminin altını çizdi.

Tarih: 20 Mart 2019

Saat: 09:00

Yer: Gaziosmanpaşa Adliyesi

Gidiş bilgileri: Topkapı’dan Mescid-İ Selam Tramvayına binip, Sağmalcılar durağında inebilirsiniz. (Diğer ulaşım bilgilerine 3. Havalimanı İşçileriyle Dayanışma Platformu’nun sosyal medya hesaplarından bakılabilir)


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar