HBDH’tan kampanya

HBDH’tan kampanya

HBDH, kapitalist burjuva egemenliğinin kitleleri açlık, yoksulluk, işsizlik işkencesiyle boğmaya çalıştığı bir evrede faşizme karşı işçileri kadınları, gençleri Türkiye ve Kürdistan’da mücadeleye çağırdı

Ekonomik ve siyasi krizin her geçen gün büyüyüp derinleşmesinden söz edilen açıklama, ezilen ve sömürülen kitlelerin tepkisinden duyulan korkunun faşist iktidar blokunu daha da hırçınlaştırdığının altını çiziyor:

Bu saldırganlık ve vahşet, burjuva hukukunu dahi yok saymaları, gücün değil güçsüzlüklerinin ifadesidir. Bugüne kadar uyguladıkları bütün baskı ve zulüm politikalarından sonuç alamamış olmalarının itirafıdır. Savurdukları öfkeli tehditler ve bu öfkelerinin arkasındaki büyük korku, Birleşik Devrimin tüm toplumsal güçlerinin hala ayakta oluşundan, Birleşik Devrimin öncülerini dize getirememelerinden dolayıdır.

Faşizm yıkılana kadar

Faşizm onu durduracak ve yok edecek bir güç olmaksızın ne durur ne de yok olur. Faşizm ona karşı verilecek bir savaşla durdurulabilir ve yine ancak bu savaşla yıkılıp yok edilebilir. Faşizme karşı durmanın, onu ortadan kaldırmanın yolu, ona karşı her türlü mücadele araç ve yöntemiyle ve her alanda mücadele etmekten geçer. Bu mücadelenin adı Birleşik Devrim mücadelesidir ve faşizmden, bu karanlık düzenden kurtuluşun tek yolu da Birleşik Devrimdir!

 

Halkların Birleşik Devrim Hareketi olarak, kurulduğumuz günden bu yana faşizmin yıkılması bu zulüm düzeninin tarihin çöplüğüne gömülmesi için mücadele ediyoruz. Birleşik Devrim hedefiyle verdiğimiz mücadele her geçen gün büyüyor. Egemenlerin yaptıkları “bitirdik, yok ettik” açıklamalarına rağmen sarsılmaz bir kararlılıkla adım adım hedefimize doğru yürüyoruz. Düşmanın hiç bir hamlesine boyun eğmedik, eğmiyoruz. Ödediğimiz hiçbir bedel ne kararlılığımızı eksiltiyor ne de savaş azmimizi düşürüyor. Aksine düşmanın her türlü özel savaş propagandasını, mücadelemizi güçsüz göstermek için uydurduğu her türlü yalanı yürüttüğümüz mücadele ve verdiğimiz savaşla boşa çıkarttık, boşa çıkartıyoruz. Düşmanın yapmaya çalıştığı hiçbir şey, atmaya çalıştığı hiçbir adım artık karşılıksız kalmıyor, kalmayacak.

 

Tüm ezilenler inanmalı ve güvenmelidir ki, düşman diz çökene, faşizm yıkılana kadar durmayacağız! Sonu muhteşem kılana, ezilenlerle o bayram gününü, Birleşik Devrimi yaşayana kadar savaşacağız!

 

İşte bu inanç ve kararlılıkla bir kampanya, yeni bir mücadele seferberliği başlatıyoruz!


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar