HDP binası basıldı, açlık grevindeki 10 kişi gözaltına alındı

HDP binası basıldı, açlık grevindeki 10 kişi gözaltına alındı

HDP Mersin il binası basıldı, Leyla Güven’in cezaevindeki eylemini desteklemek için açlık grevi yapan 10 kişi gözaltına alındı

DTK Eşbaşkanı ve HDP Hakkari Milletvekili Leyla Güven’in Abdullah Öcalan’a dönük tecridi protesto etmek amacıyla başladığı açlık grevi eylemine destek vermek için HDP Mersin il binasında açlık grevi yapan 10 kişi, polis baskınıyla gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar arasında HDP Mersin İl Eşbaşkanı Zuhal Önen de var.

Polisin ihbar var diyerek baskın düzenlediği binayı dağıttığı, Öcalan posterlerine, önlük ve flamalara el koyduğu öğrenildi.

Leyla Güven tutuklu yargılandığı davanın Diyarbakır 9. Ağır Ceza Mahkemesi’nde 7 Kasım’da görülen duruşmasında “Abdullah Öcalan’a dönük tecridi protesto etmek için açlık grevine başladığını” duyurmuştu. Güven’in açlık grevi devam ederken, eylemi pek çok ilde yapılan çeşitli eylemlerle desteklenmiş, cezaevlerinde de yurtsever tutsaklar açlık grevleriyle eyleme desteklerini açıklamışlardı.

HDP Mersin il binasının bu şekilde dağıtılması ve açlık grevi yapan 10 kişinin gözaltına alınmasından sonra HDP Mersin ve Adana milletvekilleri, siyasi parti temsilcileri binaya giderek, açıklamalar yaptılar.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar