HDP Diyarbakır İl Binası polis tarafından ikinci kez basıldı

HDP Diyarbakır İl Binası polis tarafından ikinci kez basıldı

Aralarında HDP milletvekillerinin de bulunduğu 10 kişinin açlık grevi eylemini sürdürdüğü Diyarbakır İl Binası polis tarafından ikinci kez basıldı, 7 eylemci gözaltına aldı

PKK Lideri Abdullah Öcalan üzerindeki tecridin kaldırılması talebiyle Halkların Demokratik Partisi (HDP) Diyarbakır İl Binası’nda sürdürülen açlık grevi eylemi polis tarafından ikinci kez basıldı. Binanın kapısını kırarak içeri giren polisler, Milletvekillerinden Ebru Günay, Musa Farisoğulları, Remziye Tosun, Selçuk Mızraklı Semra Güzel ve Pero Dündar’ın kapı önünde kurduğu barikatı zor kullanarak çembere aldı. Polis daha sonra kapı ve pencereleri kırarak içeri girdi.

Vekiller darp edildi

Van Milletvekili Tayip Temel ve Murat Sarısaç’ı darp eden polis, 7 eylemciyi gözaltına aldı. İl binasının kapısı ve pencereleri kırıldı. Milletvekili Ebru Günay, il binalarına giremediklerini ve içerideki arkadaşlarına ulaşamadıklarını söyledi.

Milletvekili Dersim Dağ, Tayip Temel, Murat Sarısaç ile parti üyesi Salih Cansever, İsmet Yıldız, Sevican Yaşar, Salih Tekin, Bilal Özgezer, Abdulhalik Kurt ve Yusuf Ataş, süresiz dönüşümsüz eylemini sürdürüyor. Polis, milletvekilleri dışındaki açlık grevi eylemcilerini gözaltına aldı.

5 gün önce de basıldı

Açlık grevinin başladığı 3 Mart’ta da İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun talimatıyla polis baskın düzenleyerek 5 kişiyi gözaltına almıştı.

 


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar