HDP Milletvekili yalan haberleri fotoğraflarla çürüttü

HDP Milletvekili yalan haberleri fotoğraflarla çürüttü

HDP Van Milletvekili Murat Sarısaç, aracının önü kesildikten sonra gözaltına alınan PM üyeleri Yunus Durdu’ya dair “PKK’lı terörist HDP’li milletvekilinin evinden çıktı” başlığıyla servis edilen haberleri fotoğraflarla çürüttü

HDP Van Milletvekili Murat Sarısaç’ı takip eden, evinin önünde bekleyen plakasız aracın teşhir edildikten sonra, evinden kent merkezine giden Sarısaç’ın aracının önünü keserek yanında bulunan parti meclisi üyesi Yunus Durdu’yu zorla gözaltına almasının hangi “derin” mizansenlerin ifadesi olduğu havuz medya tarafından yapılan haberlerle netleşti.

Anadolu Ajansı’nca servis edilen ve tüm çamur medya tarafından “flaş, flaş, flaş” olarak verilen haberlerde Durdu, “PKK’lı terörist HDP’li milletvekilinin evinden çıktı” şeklinde lanse edildi. Belli ki, HDP’ye dönük gözaltı, tutuklama ve kışkırtıcı söylemlerle hedefe çakma gibi saldırılar yeterli gelmemiş, bunlara bir de tipik kontrgerilla senaryolarının eklenmesine karar verilmiş.

HDP Milletvekili Sarısaç, aracından zorla indirilerek gözaltına alınan parti meclis üyesi Durdu’nun “PKK’lı terörist HDP’li milletvekilinin evinden çıktı” şeklinde servis edilmesinin nasıl bir senaryo olduğunu Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarla teşhir etti. Durdu’yla birlikte katıldıkları program ve ziyaretlerin fotoğraflarını da paylaşan Sarısaç şunları belirtti:

 


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar