HDP’li 4 belediyeye daha kayyım!

HDP’li 4 belediyeye daha kayyım!

Savaş politikalarına da Kürt düşmanlığına da tavizsizce devam eden burjuva devlet HDP’li Iğdır, Siirt, Baykan ve Kurtalan belediyelerine de kayyım atadı!

Salgın günlerinde savaş politikalarını da Kürt düşmanlığını da tavizsizce uygulayan burjuva devlet yeni bir İçişleri Bakanlığı genelgesiyle bu sefer de HDP’li Iğdır, Siirt, Baykan ve Kurtalan Belediyelerine kayyım atadı. Iğdır Belediye Eşbaşkanları Eylem Çelik ve Yaşar Akkuş gözaltına alındı, Siirt Belediyesi sabah erken saatlerden itibaren polis ablukasına alındı.

Bu kayyımlarla birlikte 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde 3’ü büyükşehir 65 belediye kazanan HDP’nin şu ana kadar 44 belediyesine kayyım atanmış oldu.

Siirt Belediyesi Eşbaşkanı Berivan Helen Işık, Baykan Belediye Eşbaşkanı Ramazan Sarsılmaz ve Kurtalan Belediye Eşbaşkanı Baran Akgül görevlerinden alınarak, yerlerine kayyım atandı.

Siirt Belediyesine Vali Ali Fuat Atik, Baykan’a Kaymakam Mehmet Tunç, Kurtalan’a ise İhsan Emre Aydın belediye Eşbaşkanları yerine kayyım olarak atandı.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar