HDP’nin Beşiktaş buluşmasında beş gözaltı!

HDP’nin Beşiktaş buluşmasında beş gözaltı!

HDP’nin “Darbeye karşı demokrasi yürüyüşü”nün İstanbul etabındaki final buluşması Beşiktaş Abbasağa Parkı’nda kitlesel katılımla gerçekleşti. Buluşma bittikten sonra polis beş kişiyi darbederek gözaltına aldı

HDP’nin “Darbeye karşı demokrasi yürüyüşü”nün 4. gününde İstanbul etabının son halk buluşması Beşiktaş Abbasağa Parkı’nda gerçekleştirildi. Parkta kitlesel bir katılımla gerçekleşen buluşmanın ardından polis aralarında gazeteci Hasan Akbaba’nın da olduğu beş kişiyi gözaltına aldı.

Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) Edirne’den Ankara’ya başlattığı ve bugün Beşiktaş’ta İstanbul ayağının finalini yaptığı “Darbeye karşı demokrasi yürüyüşü” sonrası dağılan kitleden aralarında gazeteci Hasan Akbaba’nın da olduğu 5 kişiyi gözaltına aldığı öğrenildi. Gözaltına alınanlardan bir kişinin ismi öğrenilemezken, diğer 3 kişinin ismi ise şöyle: “Cemal Bulut, Berat Baba, Özkan Taşçı.”

Gözaltına alınan gençlerden birinin sırtına basan polisin, “nefes alamıyorum” demesine rağmen bu tutumunu daha da şiddetlendirdiği görüldü.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar