HDP’nin Ceylanpınar seçim bürosu açılışına biber gazı ve gözaltı

HDP’nin Ceylanpınar seçim bürosu açılışına biber gazı ve gözaltı

HDP’nin Urfa Ceylanpınar’daki seçim bürosu açılışında halka biber gazı sıkan polis, partinin belediye eş başkan adayı Narin Gezgör’ü gözaltına aldı.

Devletin HDP’ye dönük saldırganlığı Ceylanpınar seçim bürosunun açılışına da gaz bombaları ve partinin belediye eş başkan adayının gözaltına alınması olarak yansıdı. Ceylanpınar Belediye Eş Başkan Adayı Narin Gezgör’ün açılış sırasında yaptığı konuşmada Leyla Güven’in açlık grevi direnişinden bahsederek, Abdullah Öcalan üzerindeki tecridin kaldırılması talebini dile getirmesi, polisin saldırı ve Gezgör’ü gözaltına almasının gerekçesi oldu!

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre sabah saatlerinde HDP İlçe binasında bir araya gelen Ceylanpınar Belediye Eş Başkan adayları Mehmet Ali Kahraman ve Narin Gezgör ile partililer, buradan açılışı yapılacak seçim bürosuna toplu şekilde yürümek istedi.

Ancak parti binasının hemen önünde kitlenin önünü kesen polisler, yürüyüşe izin vermedi.

Bunun üzerine HDP’liler gruplar halinde açılışı yapılacak seçim bürosunun önüne geçti.

Burada yaptığı konuşmada Narin Gezgör’ün açlık grevi eylemcilerinin kaldırılmasını istediği PKK lideri Abdullah Öcalan üzerindeki tecride değinmesi üzerine polisler tarafından HDP’lilere gaz bombasıyla müdahale etti.

Biber gazından korunmak için seçim bürosunun içine giren Gezgör, polisler tarafından gözaltına alındı.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar