HDP’nin Newroz programı açıklandı

HDP’nin Newroz programı açıklandı

HDP bul yılki Newroz’da 9 merkezde miting, 27 merkezde kutlama yapılacağını açıkladı

Devrimci Kawa’nın zalim Dehaq’a karşı başkaldırısının ve Ortadoğu halklarına; umudu, hayatı yeniden yaratmayı, teslim olmama bilincini armağan etmesinin simgesi olan Newroz’a günler kaldı. Halkların Demokratik Partisi (HDP) Kürt düşmanlığının bir kez daha en küstahça, en saldırganca biçimlerde dile geldiği bu Newroz’u çeşitli illerde yapılacak miting ve kutlamalarla selamlayacak.

HDP’nin açıkladığı programa göre bu yıl 9 merkezde miting, 27 merkezde kutlama yapılacak. Newroz etkinliklerinin temel sloganlarına tecrit karşıtı mücadelenin ruhu damgasını vuracak.

Buna göre 21 Mart Perşembe günü Newroz’un kutlanacağı şehirler Diyarbakır, Van, Şırnak, Cizre, Nusaybin, Midyat, Batman, Tatvan, Karakoçan, Suruç, Silopi, Yüksekova, Adana, Ağrı, Antalya, Antep, Aydın, Bodrum, Bursa, Çanakkale, Hatay, İzmir, Manisa, Mersin, Cihanbeyli oldu.

24 Mart Pazar günü ise İstanbul ve Datça’da kutlamalar yapılacak. HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, Diyarbakır ve İstanbul’daki kutlamalara; Sezai Temelli ise Van’daki kutlamalara katılacak.

Miting düzenlenecek 9 merkez ve tarihleri ise şöyle:

25 Mart Pazartesi: Bingöl
27 Mart Çarşamba: Van-Muş
28 Mart Perşembe: Ağrı
29 Mart Cuma: Hakkari-Diyarbakır-Iğdır
30 Mart Cumartesi: Şırnak-Karakoçan

Buldan Bingöl, Muş, Ağrı, Iğdır, Temelli Diyarbakır ve Şırnak mitinglerine katılacak.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar