HDP’ye yönelik baskın ve gözaltılar devam ediyor

HDP’ye yönelik baskın ve gözaltılar devam ediyor

Geçtiğimiz günlerde gözaltına alınıp serbest bırakılan HDP Esenyurt İlçe Eşbaşkanları Dilan Kılıç ve Ercan Sağlam ikinci kez gözaltına alındı. Polis HDP Urfa İl Binasını tecrit karşıtı pankartı bahane ederek ablukaya aldı, pankartın indirilmesini engelleyen il yöneticilerini gözaltına alıp, serbest bıraktı!

HDP’ye yönelik saldırılardan biri bitmeden diğeri başlıyor. Bugün polis Urfa il örgütü binasına asılan “Tecrit insanlık suçudur. Cezaevlerine ses ol” pankartını bahane ederek baskın düzenledi. Binanın etrafını ablukaya alan polis, pankartı indirmelerine izin vermemesi üzerine İl Eş Başkanı Emine Çetiner, il yöneticisi Ahmet İstek ve darp edilen Ferit Tamğa’yı gözaltına aldı. Gözaltına alınan HDP’liler akşam saatlerinde serbest bırakıldı.

HDP Esenyut İl Eş Başkanları yeniden gözaltına alındı

Önceki akşam aylar öncesine ait olduğu daha sonra öğrenilen görüntüleri bahane ederek HDP’nin İstanbul Esenyurt binasına kapıyı koçbaşıyla kırarak giren ve içerde tam 6 saat arama yapan polis, evraklara, basılı materyal ve pankartlara el koymuştu. Aynı gün HDP Esenyurt İlçe Eşbaşkanları Dilan Kılıç ve Ercan Sağlam gözaltına alınmış, savcılık ifadelerinin ardından da serbest bırakılmıştı.

Mezopotamya Ajansı’nın (MA) haberine göre eşbaşkanlar Dilan Kılıç ve Ercan Sağlam polisler tarafından yeniden gözaltına alındı.

Sağlam’ın evine yapılan baskınla Kılıç’ın ise bir arkadaşının evinde gözaltına alındığı belirtildi.

Gözaltı kararlarının savcılık tarafından alındığı ifade edilirken, eşbaşkanların bulundukları evlerde arama yapıldığı da bildirildi.

Gözaltına alınan eşbaşkanların nereye götürüldükleri ise öğrenilemedi.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar